Надійка Гербіш
грудня 21 (Сб) 2013, 17:13
2013-тий у приводах сказати «Дякую»

Детальніше й емоційніше про наш 2013-тий я писала в традиційних підсумках до Дня народження. Зараз - коротко про найголовніше. І лише про особисте.
1. Бог. Він незмінно був поруч, дарував дивовижні дарунки, а я вчилася беззастережно довіряти Йому.
2. Благословенне очікування Дива.
3. Чоловік, якого люблю. Хтось із друзів якось написав, що мій Ігор - чоловік століття. Погоджуюся абсолютно. Цьогоріч, у травні, ми відсвяткували 7-му річницю шлюбу (і 10 років разом!). Пишаюся ним і захоплююся. Неймовірно вдячна, що можу бути поруч з Ігорем і бачити, як він щороку розвивається, росте й стає незрівнянно кращим за того хлопця, у якого я колись закохалася. А ще я досі відчуваю спиною мурашок, коли він на мене дивиться.
4. Близькі. Мене оточують прекрасні, талановиті, натхненні й турботливі люди. Рідні (чоловік, мама, тато, бабця, свекруха, сестри), пастор, церковна община, найближчі друзі, хлопчик Валентин.
5. Внутрішні зміни й ріст угору. Це було складно, захоплююче та дивовижно.
6. Служіння. Цей рік був радше роком "закріплення позицій" І дуже багато вчив.
7. Творчість. "Теплі історії до кави" й "Теплі історії до шоколаду" стали українськими бестселерами й потрапили до переліку Топ-10 найбільш продаваних книжок року в Україні за версією "Української правди. Життя" та в короткі списки літнього рейтингу "Книжка року 2013". "Теплі історії до кави" переклали російською. Я почала писати збірку есеїв "Дорожні знаки, радіо і дощ". Написала дитячу книжку про Мишенятка, яку видавець вирішив видати в чотирьох частинах. Перша частина, "Помаранчевий дарунок", вийшла на початку грудня. Завдяки "теплим" книжкам я отримала третю відзнаку в тернопільському нагородженні "Жінок Року".
8. Подорожі. Їх у зв"язку з пунктом № 2 їх було порівняно небагато, та все ж: Київ, Українка, Житомир, Івано-Франківськ, Львів, Вінниця, Кривий Ріг, Ляйпциґ. Із закордоння - лише, власне, Німеччина, цього разу Саксонія. Нових країн не було, тож у списку відвіданих - і далі 11 пунктів. Мабуть, у прийдешньому році їх теж не додасться. Але я вперше не сумую з цього приводу. Попри всю шалену любов до подорожей вчуся любити й цінувати життя вдома.
9. Робота. Закінчила переклад книжки Максвела "Розвинь лідера в собі" (вона стала 14-тою в переліку моїх книжкових перекладів) і взяла паузу в цій справі. Стала блоґеркою Jacobs. Продовжувала викладати в коледжі, звідки й пішла в декрет. Фотографувала геть мало. У чоловіка - нова робота, де йому працюється значно краще і де він має можливість розвиватися.
10. Творча майстерня. Чудовий подарунок чоловіка на моє двадцятип"ятиліття, який шалено надихав мене й допомагав у роботі та творчості.
11. Зустрічі. Завдяки книжкам я мала нагоду спілкуватися з такими різними й такими цікавими людьми - на презентаціях, зустрічах із читачами, під час інтерв"ю. Я вже не раз казала, що мені дуже щастить на прекрасних журналістів. Часто їздила на теле- й радіоефіри, приймала знімальні групи вдома, давала інтерв’ю для журналів і газет у затишних кав"ярнях і телефоном. Останні місяці в зв"язку з декретом і періодом гніздування таких зустрічей стало відчутно менше, зате досі надходять теплі листи, листівки й навіть пакунки від друзів і дорогих, поки незнайомих особисто, читачів, тож я майже не сумую. Хоча, ніде правди діти, тільки майже. Часом дуже бракує отих насичених подіями вечорів, кавувань і розмов далеко за північ. Та на все свій час.
12. Мрії. Зараз усі особисті мрії пов"язані з очікуванням Дива, яке має от-от народитися. Я дуже хочу бути хорошою й мудрою мамою і тішуся, що наш тато вже такий хороший і такий мудрий. Хочу продовжувати підтримувати чоловіка, служити в церкві, займатися творчістю, розвиватися в Господі. З матеріальних мрій - автівка, водійські права для мене й наш власний будинок (одразу відзначу ще одну внутрішню зміну: якщо раніше в моїй голові роїлися сотні найрізноманітніших маршрутів далеких подорожей, то зараз, в основному, деталі інтер"єру омріяного дому - знову ж, або гормональне, або вікове, ггг).
Головне, що всі наші перемоги, заслуги, втрати й невдачі - в Його руках. Як і наші мрії. Він усе знає найкраще. І найкраще про нас піклується.

 

Бонус: найяскравіше в 2013

Благословення року - очікування Дива
Випробування року - важливе кар"єрне рішення і побутові труднощі
Людина року - мій чоловік Ігор
Подорож року - Ляйпциґ
Творче досягнення року - "Теплі історії до шоколаду", "Помаранчевий дарунок"
Книжка року - Біблія, як завжди. Хоча й інших чудесних книжок цьогоріч не бракувало. Найкраще з християнського non-fiction: Elizabeth George "Woman After God`s Own Heart", 40 Days to a Joy-Filled Life - Tommy Newsberry, A Million Miles in a Thousand Years: How I Learned to Live a Better Story" Don Miller, Августин "Сповідь", "Jesus, Lover of a Woman's Soul; Dr. Erwin Lutzer, Rebecca Lutzer. Non-fiction: Successful Women Think Differently - Valorie Burton, Anne Lamott "Bird by Bird". Закордонна художка в оригіналі: J.R.R. Tolkien "The Two Towers", J.R.R. Tolkien "The Return of the King". Закордонна дитяча книжка в оригіналі: Laura Ingalls Wilder "Little House in the Big Woods". Українська дитяча книжка в оригіналі: "Хто зробить сніг" Прохаськів. Переклад українською - Люсі-Мод Монтгомері "Енн із Зелених Дахів", "Енн із Ейвонлі", усі книжки про кота Сплета. Поезія - "Розмови з Богом" Богдана Матіяш. Інші читані цього року книжки теж приємно тішили, великих розчарувань наче не було
Книжковий фестиваль року - Книжковий арсенал
Гості року - родина Сьомаків, котрі наважилися на неблизьку дорогу з трирічним Сашком і півторамісячною Ясною.
Подарунок року - їх було так багато і всі були такими чудовими, що "найкращі" обрати доволі складно. Тож я просто оберу ті, що заскочили мене зненацька й страшенно влучно. Сережки й перстень від чоловіка, найзручніша подушка ever - теж від чоловіка, iPad-mini від іversity, сережки "Скіфської етніки"; та насіння від відвідувачки київської презентації "Теплих історій", чиї контакти я, на жаль, загубила й дуже-дуже хочу знайти; в"язані шкарпетки від пані Іринки з Чорткова, набір вимріяних ваз від братової Оленки, кавові дерева від Ілонки, горнятно з шарфиком від "Мамонта"... ой, здається, таки пора завершувати, бо цей підрозділ буде чи не найдовшим :-)
Спорт року - традиційно, веломандрівки, але вони тривали лише до травня. Далі спортом року стали прогулянки
Журналістське питання року - "Що для тебе смерть?" На нього я відповідала журналу "Країна". Дуже-дуже люблю, коли мене запитують не лише про творчість, а про щось ось таке. І взагалі, підхід "Країни" мені сподобався чи не найбільше.

Тема року - очікування.

 • Різдвяні подарунки від українського виробника - ч.1
 • Адвент
 • Неймовірна ніжність
 • Як замовити книжки з автографом?
 • Два роки Теплих історій

 • Мене звуть Надійка.
  Письменниця і перекладачка,
  пригодошукачка і мандрівниця.
  Закохана дружина і
  щаслива мама.
  Полюю за натхненням
  і з радістю ним ділюся.
  Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
  Нові книжки
  Мітки
  100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, podcast, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Велика різдвяна книжка, Греція, Дім Мрії, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Слово на перетині, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, домівка, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, Хрущик, Хутір Тихий, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, есеї, карантин, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цінності, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори, історія
  Instagram
  Follow
  Підписатися на розсилку
  Visited map

  visited 15 states (6.66%)
  комірка
  Monastyrski © 2014-2020