Надійка Гербіш
14 серпня (Пт) 2020, 20:13
Серпень, щоденникове

  Скільки ж, мій серпню, є в тобі тої ніжності. Плавності, м’якості, лагідного не-поспіху. Ти, як ніхто, знаєш про свою скінченність – але зовсім тим не гризешся. Знання про скінченність стає твоїм козирем, таємною силою. Ти знаєш – й із тим кожну мить визолочуєш собою зсередини. У тобі, мій серпню, є та легка й ненавмисна чуттєвість: якщо вітер, то настояний на густих запахах. Якщо захід сонця – то аж наскрізь просякнутий кольором. Якщо дощ – то короткий і пружний: кожна крапля, кожен листок знають твоє стакато, вторують тобі. І ці квіти, серпню, ці твої квіти. Твої ранкові тумани. Твої зірки. І ні, я не хочу пити тебе по краплині – не хочу проціджувати, тримати на язику, боятися впустити, проґавити. Ти не такий. Ти не боїшся. Ти палахкотиш вільно, як свічка. Не дивишся на годинник. Ти не солодка краплина, серпню. Ти озеро, залите призахідним світлом. І замість закручувати тебе в бутель на зиму, краще в тебе просто занурюся. Тривай ще, мій серпню, просто собі тривай.

31 липня (Пт) 2020, 12:37
"Ми живемо на краю вулкана" - про книжку

«Ми живемо на краю вулкана» - це ще одна моя «воєнна» книжка, яка вийшла цього літа. Художня проза для дітей, однак повністю виснувана із історичних фактів, документів, спогадів очевидців. У ній ідеться про єврейське ґетто в Збаражі в період Другої світової. Якщо «Яблука війни», яку показувала вам учора, писалася в аеропортах і готелях, після довгих ресторанних розмов із вдумливими колегами з усього світу, із дихання на повні груди й відкритості серця всім вітрам, то "Вулкан" писався геть інакше: у болісному, глибокому зануренні. Я ходила вулицями, про які писала. Стояла на місці, на якому мала би стояти Естер, живучи (виживаючи!) в ґетто, і спостерігала за тим, що вона могла би бачити. Яка перспектива відкривалася з кожного клаптика тої землі – і які думки могла розворушувати всередині.

вперед 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 41 назад
Мене звуть Надійка.
Письменниця і перекладачка,
пригодошукачка і мандрівниця.
Закохана дружина і
щаслива мама.
Полюю за натхненням
і з радістю ним ділюся.
Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
Нові книжки
Мітки
100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, podcast, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Велика різдвяна книжка, Греція, Дім Мрії, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Слово на перетині, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, домівка, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, Хрущик, Хутір Тихий, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, есеї, карантин, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цінності, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори, історія
Instagram
Follow
Підписатися на розсилку
Visited map

visited 15 states (6.66%)
комірка
Monastyrski © 2014-2020