Надійка Гербіш
травня 24 (Нд) 2015, 00:00
9 запитань письменнику

З чого усе почалося? Що стало для Вас вирішальним поштовхом?

Якщо чесно, вже навіть не пам’ятаю. Здається, я хотіла писати з того часу, як мама вперше показала мені книжку. Редактор гімназійної газети випадково дізнався, що я «пишу», і надрукував якісь кілька уривків. Потім – через кілька років – наречений, який був змушений вислуховувати всі мої свіжі тексти, запропонував віднести їх у якусь редакцію. Я вибрала один і віднесла одразу в дві газети – обидві прийняли і навіть запропонували співпрацю. Так, у 16 років, я почала писати для газет, а згодом тексти почали перетворюватися на книжки… До речі, наречений, який згодом став чоловіком, зараз посміюється, начебто наполіг, аби я взяла його прізвище замість свого дівочого – Шевченко, бо розумів, що Шевченків-письменників уже було чимало, а прізвище Гербіш дасть мені хоч якусь творчу самобутність. Не було вирішальних поштовхів. Була незмінна мрія і впевненість, що мушу її втілити.

Яку книгу варто прочитати кожному, і чому?

Біблія. Тут, мабуть, коментарі зайві.

Що для Вас є джерелом натхнення? Звідки його черпаєте?

Джерелом є все на світі – життя, радість і смуток (це, правда, не надто пасуватиме до слова натхнення, але навіть біль стимулює до роздумів і текстів), маленькі щоденні дива, подорожі, люди, миті…

Які асоціації викликає у Вас слово «щастя»? І що воно означає особисто для Вас?

Внутрішній спокій і радість незалежно від обставин. Це те, чого не можна досягти «зовні». Це внутрішній стержень, у котрого, проте, є свій якір. Для мене цей якір – віра в Бога.

Що Ви найбільше цінуєте в людях?

Ту ж таки незмінну радість, вірність, доброзичливість, стійкість і сміливість. І жагу до пригод, звісно.

Хто є Вашим кумиром? І чому саме цією людиною захоплюєтеся?

У мене немає кумирів. Але є люди, які мене захоплюють. Серед них – мій чоловік Ігор. Я знаю його 12 років (дев’ять з яких – у якості його дружини) і досі дивуюся його відданості, доброті, мудрості, його бажанню змінюватися і ставати кращим, його неймовірно широким і світлим серцем, а ще тим, яким дивовижним батьком для нашої донечки він є.

Чи переживали період творчої кризи? Якщо так, то як Вам вдалося її подолати?

Творча криза – це регулярне явище, абсолютно природне і корисне. Саме в ці періоди відбувається розвиток, переосмислення, напрацьовуються м’язи, так би мовити. Я не долаю її навмисне. Просто живу – не пишучи. Зосереджуюся на щоденному-важливому. А потім – гоп – і розумію, що всередині зібралося достатньо слів, щоби стати новим текстом. Як правило, ті нові тексти відчутно кращі за попередні, докризові.

Якби Вам випав шанс наново прожити якийсь день із минулого, чи скористалися б Ви ним? Чому?

Не знаю, мабуть, ні. Ціную теперішнє.

Який із написаних Вами творів є улюбленим?

Немає улюблених власних текстів. Більше того, я їх не перечитую. Бо одразу хочу все-все-все змінити. Внутрішній розвиток відбувається з кожним новим словом і з кожним новим мовчанням. Чесно кажучи, я не знаю письменників, які були б повністю задоволені написаним. Постійно хочеться вдосконалювати – і вдосконалюватися.

Мітки:
 • Надія Гербіш: «З кожним днем стаю щасливішою»
 • Надійка Гербіш: "З дитинства я мріяла бути письменницею"
 • Інтерв'ю Високому Замку: «Пишу всупереч тому, що відбувається навколо»
 • Надійка Гербіш мріє про трьох дітей і власний будинок
 • Надія Гербіш – про “Теплі історії”, Стіва Джобса та повагу до жінок

 • Мене звуть Надійка.
  Письменниця і перекладачка,
  пригодошукачка і мандрівниця.
  Закохана дружина і
  щаслива мама.
  Полюю за натхненням
  і з радістю ним ділюся.
  Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
  Нові книжки
  Мітки
  100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, podcast, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Велика різдвяна книжка, Греція, Дім Мрії, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Слово на перетині, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, домівка, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, Хрущик, Хутір Тихий, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, есеї, карантин, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цінності, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори, історія
  Instagram
  Follow
  Підписатися на розсилку
  Visited map

  visited 15 states (6.66%)
  комірка
  Monastyrski © 2014-2020