Надійка Гербіш
грудня 17 (Ср) 2014, 00:22
Зимові книжки

Якось я зауважила, що в моїх улюблених художніх книжках так чи інак зачіпається тема Різдва. Але сьогодні я розкажу про суто різдвяні й зимові книжки. За єдиним винятком – Льюїсовими «Хроніками Нарнії». Просто так уже склалося, що їх я впродовж кількох років читала саме на Різдво – і тепер маю таку от приємну асоціацію. А напередодні якогось Різдва довго полювала за ними в некнижкових крамницях Сієтлівщини. Але найважливіше не те. Найважливіше те, що вся ця нарнійська історія – про глибинну сутність Різдва.

 

Зимові книжки

 

Мабуть, доречно буде почати саме з «Хронік» – раз уже зайшла мова. Вряд чи серед вас є хтось, хто їх не читав. Та, мені здається, їх можна перечитувати безкінечно. Якщо на небесах буде бібліотека, то, гадаю, «Хроніки» там користуватимуться неабиякою популярністю. Тому не буду розказувати про них окремо. Лише нагадаю. Вони є. І на Різдво їх дуже доречно перечитати.

 

Зимові книжки

 

 

«Різдвяна історія» Діккенса. Цьогоріч вона вийшла в новій красивущій палітурці у ВСЛ, а у нас із Данусею є ще моя дитяча, від американського видавництва Paradise Press з милими, але зовсім не притомними «мультиковими» малюнками, адаптована для дитячого читання. Якщо ви вивчаєте з малючками англійську, книжка дуже вам підійде – мова там проста і зрозуміла. Про зміст, знову ж, мовчатиму. Бо те, що вона прекрасна – очевидно. Зрештою, «Різдвяна історія» залишається бестселером ще з середини дев’ятнадцятого століття.

 

Ще одна чудова, затишна, добра дитяча книжка з теплим текстом та ілюстраціями, котра має всі шанси стати класикою - «Хто зробить сніг» від Мар’яни й Тараса Прохаськів. До речі, продовження книжки «Куди зникло море» - то вже детектив. Але не в класичному стилі whodunit, а такий дуже добрий, зворушливий, ніжний детектив, майже як про отця Бравна (до речі Честертонівські оповідки теж дуже затишно перечитувати взимку, правда?).

 

А це вже типовий «іхтожвинен» + pop-up, «The Mystery of the Russian Ruby» Iain Smyth від Dutton Children’s Books.
Цей чудесний, із об’ємними ілюстраціями і рухливими героями, об’ємним замком, який раптом вигулькує посеред книжки і в якому відчиняються всі вікна й двері, інтерактивний різдвяний детектив із трьома варіантами розв’язки мені подарувала в ще в 1997 році сім’я американських юристів. Із того часу нею захоплюються всі діти-гості, які побували в нашому домі, незалежно від пори року й віку. Дорослі якось теж байдужими не залишаються. Любі українські видавці, а давайте і ми щось таке замутимо, м?

 

Зимові книжки

 

«Казки Різдвяного ангела» укл. Зоя Жук, «Свічадо»
Під палітуркою «Казок Різдвяного ангела» зібрані дивовижні розповіді про святкування Народження Спасителя. І в усіх них присутній небесний герой — дуже світлий, але трохи сумний різдвяний янгол, який прийшов звістити людям добру новину: народився Син Божий, щоби спасти людей і подарувати їм прощення гріхів.
«Усі різдвяні казки наскрізно перейняті відчуттям дива і радості, світла та щирості. Кожна з них несе в собі дитяче зачудування життям — звичайних речей, справ, подій не буває, скрізь може ховатися чудесне, потрібно тільки побачити його. По суті різдвяна казка — це притча, головне завдання якої нагадати людям настанову Спастителя: «Будьте, як діти…» — пише Зоя Жук у своїй післямови до книжки.
До речі, євангельська розповідь у «Казках» тісно переплелася із українськими традиціями, побутом і неодмінними атрибутами святкування Різдва. Здається, що в деяких дивовижних історіях акцент зміщений із самої події на її трактування в фольклорі, проте добрий янгол із казки Валентини Вздульської «Горобине Різдво» недвозначно нагадує, як важливо за приготуваннями до святкування не забути про суть свята… 

«Зимова книжка», Київ
Добра, дуже дитяча сніжна книжечка. Тут ідеться не лише про Різдво, але Різдво все ж – тема ключова. 

«Christmas Cheer» із серії Chicken Soup for the Soul - короткі зворушливі історії, які відбувалися насправді. Скарбничка світлих думок. Люблю.

 

«Різдвяна чудасія» від в-ва «Братське». Антологія коротких різдвяних оповідань від молодих українських письменниць. До речі, Лис Вертихвіст Валентини Взульської, розповідь про якого вийшла окремою книжкою, і моє Маленьке Мишенятко, про якого вийшла маленька серія книжок, уперше публікувалися саме тут.

 

Богдана Матіяш «Казки Різдва. Книга перша». Від Богданчиних текстів завжди так світло й хороше – а тут ще ті тексти різдвяні. З нетерпінням чекаю другої частини, котра вийшла цьогоріч.

 

«13 різдвяних історій», також від ВСЛ. Книжка для дорослих, але від того не менш святочна.

 

«Помаранчевий дарунок» Надійки Гербіш – абсолютно дивовижні ілюстрації Віки Кириченко. Ця книжка – Данусин фаворит. Вона дуже любить гортати, показує, де мандаринки, усміхається до Мишенятка. Словом, я дуже рада, що написала цю книжку для Малючки :).

 

 

Цього року планую купити нам із Данусею ще «Зайчикове Різдво» Івана Андрусяка, другу частину казок Богдани Матіяш, «Баранчик Рассел і Різдвяне диво» Роба Скоттона, «Крамничку тітоньки Мальви» Сашка Дерманського ну і, звісно, «Одного разу на Різдво» - книжку, яку я чекаю, як мала дитина.

 

Зимові книжки

 

 

 

 • 27
 • Різдвяні подарунки від українського виробника - ч.2
 • Адвент
 • Щоденникове
 • Як замовити книжки з автографом?

 • Мене звуть Надійка.
  Письменниця і перекладачка,
  пригодошукачка і мандрівниця.
  Закохана дружина і
  щаслива мама.
  Полюю за натхненням
  і з радістю ним ділюся.
  Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
  Нові книжки
  Мітки
  100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, podcast, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Велика різдвяна книжка, Греція, Дім Мрії, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Слово на перетині, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, домівка, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, Хрущик, Хутір Тихий, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, есеї, карантин, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цінності, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори, історія
  Instagram
  Follow
  Підписатися на розсилку
  Visited map

  visited 15 states (6.66%)
  комірка
  Monastyrski © 2014-2020