Надійка Гербіш
листопада 24 (Вт) 2015, 14:50
Тернопільська письменниця Надійка ГЕРБІШ: «Для мене важливо не позувати, не намагатися сподобатися, а говорити щиро…»
IMG_3030 (1)

Вона вміє радіти дрібницям й любити не лише серцем, а й справами. Творить буденні дива, які роблять життя сонячним та добрішим. Молода письменниця, перекладач, журналіст і просто мама в найбагатшому сенсі цього слова. ЇЇ рядки пронизані теплом, а слова зігрівають душу. Недаремно, мабуть, і авторські книги її називаються «Теплі історії до кави» та «Теплі історії до шоколаду». Мрійниця, творчість якої полонила серця читачів, – Надійка Гербіш.

IMG_3151

– Надійко, сьогодні ви відома письменниця як в Україні, так і в Європі. Розкажіть, з чого розпочалася ваша творчість?

– З «книжок», які я писала й малювала ще задовго до школи, часто з викривленими в інший бік буквами «И», «Я», «З»; зі шкільних творчих завдань, адже я навіть реферати писала у вигляді казок; з гімназійної газети, згодом були вже дорослі газети, блоґ, переклади… І тільки тоді – антології й власні, «сольні», так би мовити, книжки. Кожен із цих етапів був важливим і цікавим. Я надзвичайно вдячна кожному, хто в той чи інший спосіб долучився до моєї писанини: натхненням, історіями, порадами.

– Які ваші літературні уподобання?

– Мені подобається читати біографії, есеїстику. Дон Міллер, Енн Ламотт і Богдана Матіяш – мої улюблені автори в цьому жанрі. У художній літературі люблю різне – і короткі історії, і романи, і фентезі Люїса та Толкіна. Дитячу літературу, базовану на мемуаристиці, як от у Лори Вайлдер. Зокрема, у неї є цікава мені тема пілігримів-першовідкривачів Америки. Взагалі, дуже люблю дитячі книжки – особливо зараз, коли так багато читаю їх з донечкою.

– Кого з сучасних авторів читаєте? З ким товаришуєте?

– Уже згаданих Дона Міллера. Якось на Різдво отримала книжку з його автографом. Ми не знайомі, але цій маленькій-великій радості посприяв один із видавців, з яким співпрацювала, Андрій Кравченко. Ще люблю Енн Ламотт, Богдану Матіяш і Дзвінку Матіяш – ціную їхню дружбу так само сильно, як і їхні навдивовижу глибокі й ніжні тексти, Тараса Прохаська, Маріанну Кіяновську, Мар’яну Савку, Катерину Міхаліцину (з Катрусею ми теж товаришуємо – дружба з цією неймовірною жінкою надзвичайно наснажує), і, взагалі, дуже багатьох сучасних американських та українських авторів.

– Яка з книг далася вам найважче?

– Навіть не знаю. У кожної книжки своя історія. Хоча… Мабуть, «Художниця» – найболючіша. Бо описаний біль дівчинки, яка любить свого далекого тата – мій власний. Вона вийшла лише в електронному форматі у видавництві «Ездра». Згодом я могла пристати на пропозицію іншого видавця видати її як паперову книжку, але вирішила цього не робити.

– Яке місце у вашій творчості займають читачі? Ви пишете для людей певного віку чи не обмежуєте себе такими рамками?

– Ні, то було б нечесно щодо себе і щодо людей, які читають. Для мене важливо не позувати, не намагатися сподобатися, говорити щиро. Тому, пишучи, я не думаю, для кого. Хоча за останні три роки постійно ловлю себе на думці: «Це ж колись читатиме й Дануська». Я дуже хочу стати кращою і використати максимум тих ресурсів, які Бог дав мені, щоби це послужило натхненням для донечки. Але навіть думки про те, що мої тексти колись читатиме Богдана, не дозволяю змінювати хід написаного.

– Надійко, де вам пишеться найкраще?

– Де є зручне крісло і куди поставити комп’ютер. І де ніхто цей комп’ютер не видирає з рук, щоби поклацати (сміється – авт.). Інші фактори особливої ролі не грають.

– Чи хотіли б, щоб ваші книжки, зокрема дитячі, екранізували?

– Звісно. Особливо дитячі. Щоправда, вони не лише мої, вони наші з художниками. Дуже приємно було би побачити, як вигадані мною і намальовані улюбленими чудовими дівчатами герої «оживають». Але ще більше я хочу красивий додаток на різні планшети-телефони з нашими героями. Ми дуже обмежуємо час нашої доньки за різними ґаджетами. Але є кілька додатків, які настільки чудові, красиві й мудрі, що я не могла їх не поставити собі на айпед. І донечка їх дуже любить.

– Чи є у вас давня мрія, яку б хотілося здійснити?

– Так – зручний будиночок на природі. Але, взагалі, тих мрій так багато. Здійснюються одні – намріюються інші.

– Надійко, ви багато подорожуєте, скільки країн вдалося вже відвідати? У якій знайшли себе?

– Чотирнадцять, здається. Я плутаюся в числах. В Україні, де ж і ще. Насправді, у подорожі я не їду шукати себе. Їду шукати Бога – звучить пафосно, але правда. Бо подорожі наближають мене до Нього. Їду шукати натхнення, пригод та спокою. А ще краси і радості.

– Що означає для вас успіх?

– Робити те, що можу, щоби приносити якомога більше радості людям, яких люблю. Мати тих, про кого дбати, – задоволення. Працювати з натхненням. Втілювати мрії і сміливо мріяти далі. Служити іншим. Мандрувати. Розуміти, що все, що ти робиш, – не даремне і має сенс.

– І на завершення: ваші побажання читачам «Нашого ДНЯ».

– Безстрашних мрій і впертої праці над тим, що для вас насправді має значення.

Надія КУРІЙ.

Джерело

Мітки:
 • Тернопільська письменниця презентувала книгу, яка навчить малечу рахувати
 • ЖОДТРК. Про Профі. Надійка Гербіш, відома українська письменниця
 • Інтерв'ю Високому Замку: «Пишу всупереч тому, що відбувається навколо»
 • «Теплі історії» до кави і шоколаду стали бестселерами несподівано для авторки
 • Теплі історії до кави

 • Мене звуть Надійка.
  Письменниця і перекладачка,
  пригодошукачка і мандрівниця.
  Закохана дружина і
  щаслива мама.
  Полюю за натхненням
  і з радістю ним ділюся.
  Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
  Нові книжки
  Мітки
  100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Греція, Дім Мрії, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, Хутір Тихий, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цінності, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори, історія
  Instagram
  Follow
  Підписатися на розсилку
  Visited map

  visited 15 states (6.66%)
  комірка
  студія "ИРІЙ" © 2014