Надійка Гербіш
березня 18 (Пт) 2016, 15:24
Рецензія Христини Содомори "Чарівна подорож у реальне місто"
Random
Існують люди, для яких подорожі – наче повітря. А якщо немає можливості вкотре вирватися із буденності свого дому, міста чи країни, вони насолоджуються спогляданням мапи – одні країни виокремлюються теплими спогадами, інші ж манять своєю незвіданістю. 
 
Молода, але вже доволі досвідчена письменниця Надійка Гербіш, схоже, вирішила втілити задум таких спраглих мандрівників, вигадавши атлас – Чарівний Атлас, що транспортує у бажане місто якоїсь цікавої країни. І хоча це вигаданий атлас (слід віддати належне тому, що це все-таки дитяча книга, тож не без чарів), проте місто найсправжнісіньке. 
 
Найперше, подорож Венецією пізнавальна – тут стільки історичних цікавинок, яскравих архітектурних описів, запаморочливих смаків та запахів, що відчуття реальної присутності максимальне. Разом із Лукою і його сестричкою Терезкою можна посмакувати італійськими стравами, відвідати острів Бурано, помилуватися різнокольоровими будиночками, подивуватися витонченій майстерності склодувів, побачити Венецію майже з висоти пташиного польоту. І це ще не повний перелік того, що чекатиме на вас під час подорожі.
 
 
По-друге, це дуже повчальна мандрівка. Що робити, коли ти загубився у чужому місті, як поводитися із незнайомими особами, як навчитися максимальної спостережливості та уважності. Одним із дуже важливих особливостей Атласу є те, що крізь нього не можна переносити сувеніри чи фотокамери. Тож авторка таким способом звертає увагу та важливість власної присутності під час прогулянок містом, а не хвилювання про вдале селфі. Надійка Гербіш радить користуватися записником, в якому нотувати та замальовувати якісь фрагменти подорожі. 
 
«Справа в тому, – пан Валеріо повернувся до дітей, – що той, хто мандрує з Атласом, не може забрати з мандрівок нічого, крім спогадів. Ваш дідусь примудрився зовсім трішки перехитрити Атлас: брав із собою свої нотатники, а тоді просив нас написати чи намалювати щось у них. Так його спогади ставали неначе реальнішими». 
 
По-третє, це таки справжня подорож. Якщо ж комусь заманеться звірити реальність із книжкою, то він точно не знайде недостовірних фактів, маршрутів чи описів. Надійка Гербіш, перш ніж написати цю історію, власноруч і власноніж все перевірила. А намір вирушити у мандри після прочитання буде спричинений радше натхненням від тексту, аніж навіяний суворим скепсисом чи недовірою до книжки.
 
Врешті, видання максимально мандрівного характеру. Бо ж яка подорож без фотографій, без селфі (про які неодноразово згадує авторка), які є свідченням відбутої мандрівки, а також більш промовистими для друзів, з якими хочеться поділитися враженнями після повернення додому. Тож завдяки насиченим та динамічним малюнкам Богдани Бондар книжка й справді перетворюється на фотоальбом, а може навіть і на чарівний атлас про Венецію.
 
 
Також маленькі мандрівники дізнаються багато нових слів, а разом зі своїм венеційським провідником Валеріо вдаються до майже історико-філософських роздумів – про свободу, про боротьбу за незалежність, про історію міста тощо.
 
«Виборювати свободу – завжди небезпечно […] Пан Валеріо казав правду: боротьба за те, у що віриш, завжди небезпечна. Але брат і сестра розуміли, що боротися все одно варто. І без боротьби за свободу не обійтися, коли хочеш залишитися вірним тому, що для тебе найважливіше».
 
І це якісне видання (якість тексту, зображень та поліграфії) не соромно дарувати. Усім. Дітям, аби змалечку запалювати в їхніх серцях вогники пристрасних мандрівників. Дорослим, аби не втрачати цього запалу і не засиджуватися надовго у своєму затишному гніздечку. Собі, аби разом з дітьми якось таки відвідати Венецію.
 
І не тільки Венецію. Відкрию вам велику таємницю, що авторка вже дописує книжку про нову мандрівку. Не менш захопливу і не менш пізнавальну. Зрештою, вона сама останніми словами з книжки це обіцяє: «Ну що ж, мої любі, ваші пригоди лише починаються!»
 
Мітки:

Мене звуть Надійка.
Письменниця і перекладачка,
пригодошукачка і мандрівниця.
Закохана дружина і
щаслива мама.
Полюю за натхненням
і з радістю ним ділюся.
Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
Нові книжки
Мітки
100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Греція, Дім Мрії, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, Хутір Тихий, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цінності, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори, історія
Follow
Підписатися на розсилку
Visited map

visited 15 states (6.66%)