Надійка Гербіш
липня 04 (Пн) 2016, 00:55
100 днів літа: 27-33

Цей тиждень – про відповіді й мамині молитви. Данусина бабуся напередодні від’їзду в Африку смутилася: «Як ви тут дасте собі раду, дівчатка? Але Бог обов’язково пошле вам якусь допомогу, точно знаю». Саме це Він і зробив.

100 днів літа: 27-33 

День двадцять сьомий.

Дануся жваво тішилася бабцею Танею, яка залишилася ночувати, і читала з нею книжки навіть за сніданком. Та бабця поїхала дуже рано, а мамі від того стало страшенно сумно. Але подружки – це такий витвір Божої любові! Узагалі, тільки найкращі дівчата забігають в гості вранці з кавою у термосі й морозивом, забирають твою дитину до себе в обід, щоби побавити, а ввечері везуть в поле дивитися захід сонця. Власне, це короткий переказ нашого дня – завдяки Наталі й Софійці.

Але було ще дещо важливе: приїхав Данусин дідусь, наносив піску в нову пісочницю, поставив будиночок у саду, жонглював фарбами й возив дівчинку машиною. Уночі шаленіла гроза, дівчинка спала, а мама працювала над новою книжкою. Багато натхнення і свіжий контракт – неабиякі мотиватори. 

100 днів літа: 27-33

 

100 днів літа: 27-33

 

100 днів літа: 27-33

100 днів літа: 27-33

День двадцять восьмий.

Багато роботи (читай: багато натхнення) і приїзд дорогих дівчат – Ілонки з Вікусею. Так, три мами і три їхні доньки гостювали одні в одних, а тоді влаштували затишний sleepover у нашому будинку. Я знесилено пішла спати раніше, поки дві інші мами теревенили собі до глупої ночі.

Дівчата – це круто.

100 днів літа: 27-33

День двадцять дев’ятий.

День видався непростим: багато термінової роботи і багато стресу – веселі дитячі забави біля наших стрімких сходів викликають в мене тремтіння. Усе, чого я хотіла – це спати в гамаку, але довелося швидко збиратися. Оскільки відповідь на мамину молитву прийшла: Данусин дідусь приїхав, щоби завезти мене до стоматолога й заодно набавитися з внучкою. Я вперше за 5 років лікувала зуби, боялася. Але в мене прекрасний стоматолог (я захоплююся його педантичністю ще з гімназійних років), тож усе минуло добре. Увечері ми навіть встигли на домашку, їли смачні кекси в друзів, бачили їжачка в їхньому саду, а додому прогулювалися в компанії улюблених дівчаток.

«Я скучаю за татом,» - сказала мені моя дівчинка. Здається, ми вже лічимо не дні, а години до зустрічі.

100 днів літа: 27-33

День тридцятий.

Дідусь-стоматолог-улюблені дівчатка. Я вперше за багато-багато-багато днів дозволила собі заснути вдень з Данусею. А тоді був вечір. І ось це – копіюю з ФБ, там встигла занотувати швидше:

«про миті, які хочеться закорковувати, роздруковувати на великому полотні, зберігати в серці, як коштовність.
ми виходимо увечері надвір удвох з Данусею - виливати воду з маленького басейника, забирати коцики й книжки.
вона - босоніж, без клаптика одягу на собі (інколи я думаю, що найщиріше дитинство - те, що з відголосками Едему).
небо таке глибоке, ґранатОве, але вже де-не-де помережане зірками: "мамо, дивись! я бачу зірочку! о, ще одна зірочка! дивись, мамо, дивись!"
кумкають жаби, сюрчать коники й цвіркуни, десь далеко перегавкуються собаки. повітря - прохолодне, насичене ароматами саду, ніжне-ніжне (я готова піти на курси знавців запахів тільки заради того, щоби розкласти цей запах на слова!). ми вимацуємо малинки в темряві, тоді лягаємо в гамак, пригорнувшись одна до одної, розглядаємо зірки поміж листям яблуні й черешні і ведемо глибокі теологічні бесіди.
- мамо, а де Бог? Бог на небі?
- і на небі також. і тут, у моєму серці. і в твоєму.
- Він сховався? я Його не бачу!
- і я не бачу. але Він поруч.
- Бог створив зірочки?
- так, і тебе теж Бог створив.
- а чому Бог створив Бодяню?
- бо я Його дуже про це просила.
- привіт, Бог, де ти там? ой, комарчики, мамо! мамо, уже темно, треба лягати спати! мамо, я хочу в кімнату! мамо, давай обійматися!
ми втікаємо від комарів, цвіркуни продовжують сюрчати, зірки нам підморгують, а захований Бог десь дивиться на нас і, напевне, усміхається.»

100 днів літа: 27-33 

День тридцять перший

Перший місяць літа – в скриньку радісних спогадів. Більше третини мрій увінчані щасливими галочками. Інколи побут буває ох яким непростим і взагалі ми шалено сумуємо за нашим татом. Дівчинка бере мою руку, каже, що це тато, щоби за звичкою обіймати спросоння нас обох.

У цей день не було нічого визначного. Дануся бавилася в басейні, гойдалася на гойдалках (тепер же на подвір’ї – мікроскопічна версія Діснейленду), будувала-руйнувала пісочні замки, малювала фарбами у пісочниці, ліпила з пластиліну. Я пробувала розмальовувати «Чарівний сад» - подарунок Ілонки. Трохи працювала. Навіть вчилася трохи. Ми читали книжки, співали пісні, гойдалися в гамаку. Увечері запалили свічки й гірлянди. Нам було дуже затишно.

Я дочитала прекрасну «восьму Енн» (восьмий том легендарної історії про дівчинку Енн та її родину авторства Люсі-Мод Монтгомері в розкішному перекладі Анни Вовченко). Попередні томи я читала напередодні вагітності-вагітною-годуючи Данусю грудьми чи вкладаючи її спати. Це була така дивовижна терапія в період страшних новин із зовнішнього світу. Натомість, ця восьма книжка – про війну, біль, смерть, але й про любов, відвагу, надію. Я плакала практично весь час, поки читала. Але не відклала книжку вбік. Так добре, що вона є – зараз вона надзвичайно потрібна.  

100 днів літа: 27-33

 

100 днів літа: 27-33

 

100 днів літа: 27-33

День тридцять другий

Ми прокинулися на світанку – у кімнату залетіла «муха-цьокотюха». Навіть коли ми її прогнали, засинати було ніколи: приїхала тітонька Оля, а я вирушила до Львова. Спека була скажена, але мета подорожі виправдовувала всі ці терпіння. Ми нарешті зустрілися з прекрасною Христиною Содоморою і її родиною. Христина принесла мені свіжий примірник одного з моїх улюблених українських журналів, «Кани», з моїм текстиком усередині. Кава була смачна, а «Шоколадна майстерня» - як завжди, надто спокуслива.

А потім почалася презентація – третя українська презентація «Венеції з Чарівним Атласом». Одна з моїх улюблених поеток, Катерина Міхаліцина, модерувала зустріч, тож розмова не могла би вийти нудною :-)Просто навпроти сцени сиділа моя рідна сестра, з якою ми познайомилися не так аж давно (якихось 12 років тому), але яку я дуже люблю і якою пишаюся (ще би, вивчити арабську й перську!). Львів’яни, як завжди, дивовижні, і я така вдячна, що от уже кілька років у мене час від часу з’являються нагоди приїхати до них. І що вони щоразу книжкові :-)

А ще так нестримно радісно від того, що з самісінького початку збаразького літа в моєму кабінеті завжди є свіжі квіти – попри те, що чоловік у ці дні далеко. Щасливо бути письменницею :-) 

100 днів літа: 27-33

 

100 днів літа: 27-33

День тридцять третій

Церква, злива – навдивовижу приємна, молодіжний дівчачий клуб у нас удома, довгі розмови з подружкою.

А ще – як то добре завжди мати лупу в сумці. А то ж ніколи не знаєш, коли тобі чи твоїй дитині сяде на руку сонечко.

 

100 днів літа: 27-33

 

100 днів літа: 27-33

 

100 днів літа: 27-33

 

 

 • 100 днів літа: 20-26
 • 100 днів літа: 14-19
 • 100 днів літа: 1-13
 • 100 мрій для 100 днів літа
 • 100 випадкових фактів про мене 2/4: родинні історії

 • Мене звуть Надійка.
  Письменниця і перекладачка,
  пригодошукачка і мандрівниця.
  Закохана дружина і
  щаслива мама.
  Полюю за натхненням
  і з радістю ним ділюся.
  Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
  Нові книжки
  Мітки
  100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Греція, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори
  Instagram
  Follow
  Підписатися на розсилку
  Visited map

  visited 15 states (6.66%)
  комірка
  студія "ИРІЙ" © 2014