Надійка Гербіш
березня 02 (Чт) 2017, 16:59
Про найкраще в місяці – лютий

 

Це був добрий і світлий місяць – не такий повітряний і навдивовижу продуктивний, як січень, та однаково приємний. Найбільшим викликом стала тижнева поїздка Ігоря в Україну – я не лише несамовито скучала за ним, але й заповзялася втиснути в свій графік усі справи, які встигаються, коли ми вдвох, та ще й додати купу позадомашніх активностей, щоби ми з дівчинкою не так сумували. Та скоро я зрозуміла, що це розтягує мій ресурс надто тонко (так і луснути можна!), відклала роботу й навчання (і навіть відповіді на читацькі листи) на кілька днів і просто насолоджувалася нашим дівчачим часом з Дануською. Ми ходили в кіно і на дитячий майданчик (бонус мамі – смачна кава), запрошували гостей, їли смачну піцу в італійській піцерії з місцевими друзями, робили домашні пікніки, багато гуляли, багато читали. А потім приїхав тато – і щастя якось одразу примножилося.

Про найкраще в місяці – лютий

Книжка лютого (доросла) Той-таки тато привіз нам з України добрий десяток чудесних книжок – про деякі з них розповім у наступних серіях. А я продовжувала читати ті, що почала (й показала) в попередні місяці. Однак коротюсіньке антиутопічне оповідання Курта Воннегута, "Гарісон Бержерон”, прочитане в останній день лютого, несподівано дуже зачепило. За його мотивами подумалося, що ортодоксальні християнські пости, які включають і відмову від соцмереж, дають прекрасну можливість вийняти "a little mental handicap radio” з вух. У оповіданні – менше шести сторінок, якби раптом вам хотілося прочитати теж, але здавалося, що немає часу.

Книжка лютого (дитяча) Тут уже традиційно: чудових дитячих було багато, і читала я їх Данусі значно частіше, ніж дорослі – собі. На фото – кілька найбільш читаних цього місяця. Мої особисті фаворити – книжка про Шеклтона і супер-стильна адаптація "Маленьких жінок” для найкрихітніших читачів. Ну і, звісно, казки з жолудевого лісу – Ґруффало ми ще не читали, однак стиль його творців встигли зацінити. До речі, ми також почали читати поезію у традиціях @poetryteatime. І це такий чудовий, затишний і глибокий час разом!

Тут я також робила підбірку для Старого Лева про книжки, які вчать хоробрості – може, вам буде цікаво.

Про найкраще в місяці – лютий

Напій лютого Кава. Заради задоволення і заради виживання. Кави цього місяця було багато.

Страва лютого Британські теплі фруктові крамблі! Я вже ділилася переписом у фейсбуку, але розповім ще й тут. Бо знову (зрештою, то вже традиційно) з цілковито некулінарної книжки, я відкрила для себе десерт, який тепер на нашому столі практично щодня. Дуже швидкий в приготуванні (5 хвилин + 25 хвилин випікання), корисний (важливо, якщо у хаті в наявності три солодкоїжки) і смачний (а те, як довго-вдоволено-медитативно поїдає його Дануся, вивільняє працюючій-здебільшого-з-домумамі трохи часу на роботу).Класичний перепис: 200 грам полуниці, 100 грам борошна, 50 - цукрової пудри, 50 - вершкового масла, полуниці чи інші фрукти-ягоди (у нас найчастіше яблука) нарізаються й кладуться на дно керамічної форми, з решти інгредієнтів руками робляться "крихти" й посипаються зверху, далі в духовку, нагріту до 180 градусів на 25 хвилин або до зарум'янення. Зазвичай я беру принаймні вдвічі більше інгредієнтів – і готую разом з Дануською. Зверху можна поливати заварним кремом (custard sause), збитими вершками чи класти кульки морозива.

 

Про найкраще в місяці – лютий

 

Найзатишніша домашня активність лютого Коли за вікном сніжить, зробити пікнік на підлозі біля великого вікна – з крамблями, книжками, кавами-какавами і розмаїтими дівчачими розмовами. А взагалі, темою місяця в нашому домашньому навчанні був затишний дім – тож іграшки, книжки й часопроведення цьому дуже відповідали.

Забавка лютого Дануся любить гратися маленькими іграшками у книжках. Спершу вона їх переносила до 3-Д книжок, а тоді й до щонайзвичайніших. За тими ж мотивами чудово йдуть книжки-іграшки (з магнітиками чи іграшками-присосками) та книжки з розмаїтими завданнями (і наклейками, ох!). А ще хітом стала родина свинки Пеппи та їхня кухня з усім начинням, які передала дівчинці бабця Таня. Ой, майже забула – Богдана за один вечір навчилася грати й одразу вигравати в мене у хрестики-нулики. Правда, коли перемагаю я, вона тішиться так само емоційно, тож гра в нас озвучується у двох варіантах: "Ура! Я виграла! Дякую, мамо, що ти мені дала виграти!” або "Ура! Ти виграла! Ти чудовий молодець!”

Про найкраще в місяці – лютий

Зворушення лютого Валіза подарунків, які Ігор привіз з України. Телефоном він казав, що везе нам дві валізки солодощів і забавок з України ("ну, ще мої штани таки якось вмістилися,"- додав). Але я знала, що це не зовсім правда - і не помилилася. У валізках крім забавок і кількох кілограмів прекрасного шоколаду виявилися ще листи, листівки, теплий плед і, як я вже казала, добрий десяток нових розкішних книжок!

Робочі проекти лютого Успішно складена сесія (отримувати пост-екзаменаційні листи від викладачів штибу "читати це було справжньою насолодою” – це любов, і не тому, що хвалять, а тому що залишаються просто добрими, світлими людьми й хочуть вибудовувати стосунки зі студентами; не лише академічні, але живі, справжні, надихаючі). Трохи волонтерства, трохи цікавих інтерв’ю, трохи роботи на мрію, трохи тексту до чергової мандрівної дитячої книжки, а ще – отримані листи від трьох редакторок із трьох різних видавництв – кожна писала про котрусь із моїх книжок, які зараз готуються до друку. І від того якось стільки любові, стільки радості всередині. Оці листи - ще один вид перепусток у нарнійські світи!

Мрія лютого Мій письменницький робочий кабінет зараз – це ноут поміж баняків або іграшок, і з настанням весни хочеться частіше вибиратися з тим-таки ноутом і натхненням десь у позадомашній простір міських кав’ярень, бібліотек, готелів і комфортних транспортних засобів. Сподіваюся, квитки кудись далеко, що лежать у моїй скриньці, цьому посприяють…

Про найкраще в місяці – лютий

Радість лютого #Данусинітеревені – ними за цим теґом я здебільшого ділюся в фейсбуку. Ця дівчинка стає такою дорослою і вдумливою!

Рішення лютого Не забувати про дівчинку в собі. Бо сукня, сумочка і нова помада – це також важливо.

Про найкраще в місяці – лютий

Покупка лютого Чудесне темно-синє пальто собі в подарунок від тата (цього разу не Данусьчиного).

Досвід лютого Перший похід у кіно з Дануською – ми ходили на "Балерину”, і нам обом дуже сподобалося. Атмосфера, мультфільм, поп-корн… Треба буде повторити й наступного місяця, думаю.

 

Загалом, чудовий місяць зі своїми уроками й натхненням. Однак я рада, що вже прийшла ця весна – коли запахи свіжого повітря нагадують про далекі міста й країни (може, тому, що ми часто мандрували якраз навесні); коли хочеться гуляти вулицями й парками, мріяти та сміятися вголос, багато писати й багато обійматися; коли хочеться говорити з Богом навіть просто в трамваї дорогою в бібліотеку…

Дивовижної вам весни!

Бонусом - трішки інстаґрамних квадратиків.


 

Про найкраще в місяці – лютий

 

Про найкраще в місяці – лютий

 

Про найкраще в місяці – лютий

 

Про найкраще в місяці – лютий

 

Про найкраще в місяці – лютий

 

Про найкраще в місяці – лютий

 

Про найкраще в місяці – лютий

 

Про найкраще в місяці – лютий

 

 • Про найкраще в місяці – січень
 • Про найкраще в місяці – жовтень
 • Про найкраще в місяці: вересень
 • 100 випадкових фактів про мене 2/4: родинні історії
 • Тато приїхав! Дуже різдвяний пост :-)

 • Мене звуть Надійка.
  Письменниця і перекладачка,
  пригодошукачка і мандрівниця.
  Закохана дружина і
  щаслива мама.
  Полюю за натхненням
  і з радістю ним ділюся.
  Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
  Нові книжки
  Мітки
  100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, podcast, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Велика різдвяна книжка, Греція, Дім Мрії, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Слово на перетині, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, домівка, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, Хрущик, Хутір Тихий, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, есеї, карантин, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цінності, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори, історія
  Instagram
  Follow
  Підписатися на розсилку
  Visited map

  visited 15 states (6.66%)
  комірка
  Monastyrski © 2014-2020