Надійка Гербіш
липня 31 (Пн) 2017, 23:53
Про найкраще в місяці – липень

Фантастичний місяць – закорінений у рідний дім і водночас розпростертий по всьому світу через стопку авіаквитків у скриньці на майбутні подорожі, мандрівних рідних та друзів, міжнародні робочі проекти і (нарешті!) офіційне підтвердження роботи мрії. Той місяць, коли всі великі мрії на літо несподівано взяли й утілилися, і нічого особливого вже від нього не хочеться, лише насолоджуватися тихо й без поспіху.

Цього місяця ми приїхали в Україну, гостювали в мого тата в Львові й у Ігорової мами в Синяві, моя мама повернулася зі своєї четвертої (!) місіонерської поїздки в Кенію з моєю улюбленою кавою і дивовижними історіями з пустелі та узбережжя озера Вікторія. Ми відсвяткували День народження нашого пречудесного чоловіка й татка, дівчачники повернулися в наше з Данусею життя, нові книжки прилетіли – і всі такііі!, Ігор купив велотрейлер для Данусі (тільки найкращі тати роблять своїм донечкам і дружинам такі подарунки у власний День народження!) й мали вело-вилазки втрьох, а ще почали читати першу chapter book із донечкою, "Павутиння Шарлотти”.

Я страшенно багато працювала в цей місяць (чому – дивіться нижче). Але навіть дуже втомлена, я щаслива-щаслива, бо ми з Богданкою проживаємо разом її чудесне дитинство: на гамаку удвох, накрившись ковдрою з головою, уявляємо себе мандрівниками на верблюдах у пустелі, захованих під балдахін від піщаних вітрів, і переповідаємо цікаві історії; вона бігає босоніж і щоразу приносить мені квіти; ми читаємо при свічках; вона бавиться з друзями; пускає бульбашки, малює пальчиковими фарбами, ліпить з кольорового тіста, пише крейдою; збирає малину і яблука; вчить назви рослинок з прабабцею; больбається в крихітному басейні й робить піщані замки в пісочниці. А ще грається тааакими чудовими іграшками, що я не витримую й долучаюся до гри також.

Якщо у минулі виснажливі лодзькі місяці, коли магістерка щойно завершувалася, а роботи – і кар’єрної, і книжкової, і хатньої, і гоумскулінґової було так багато, ми повторювали собі, що обов’язково це пройдемо, що найдовші марафони завершуються обіймами, кафешками, медалями й гамаком; то в цей місяць – абсолютно не менш виснажливий через засилля прекрасної роботи – відчувається така легкість, наче всі медалі вже наші, а ті, що ні, не мають жодного значення. Бо ж обійми, кафешки й гамак. І не лише.

Про найкраще в місяці – липень

Книжка місяця (доросла) Здебільшого я дочитувала початі раніше книжки, про які тут уже розповідала. З нового – доки вкладаю дитину, радше для розваги "Нічний адміністратор” Джона Ле Карре. Просто тому, що хочеться британських детективних period dramas, а часу на фільми немає досі.

Книжка місяця (дитяча) Данусина бібліотека за цей місяць виросла на дев’ять кльових книжечок, і про всі хочеться розповісти окремо. Тож незабаром нові книжкові огляди на блозі Старого Лева, а поки назву лише Богданчині фаворити: "Моє дивовижне тіло” (#книголав) й нова книжка з серії про Лізелотту (Віват), "What Does the Ball Like Most of All” дивовижно світлої дитячої письменниці Олександри Орлової. Ну і з не-новинок, але раз у раз перечитуваних цього місяця – "До нас на чай приходив тигр” (ВСЛ).

Про найкраще в місяці – липень

Подорож місяця Лодзь-Збараж, звісно ж. Особливо тому, що поки за вікном швидкісного потяга показували прекрасні краєвиди, Дануся з Ігорем грали в дерев'яні хрестики-нулики, я з насолодою працювала над свіжим перекладом.

Напій місяця Кава – і та, яку дорога подружка приносила до нас у своєму термосі на молитовні сніданки, і та, яку мама привезла з Кенії (багато років тому моє захоплення кавою почалося саме з тієї, що мама привезла мені з Кенії зі своєї першої місіонерської подорожі туди, тож "Теплі історії до кави” мають цілком місіонерське коріння), і навіть та, по яку я бігала на сусідню заправку, коли вдома закінчилася, а мені хотілося дуже-дуже й уже-уже.

Про найкраще в місяці – липень

Страва місяця Сирне фондю. Просто тому, що вперше. Дануся одразу записалася у фанатки. І Сашина пастила – бо це ммм.

Найзатишніша домашня активність місяця Читання вголос для донечки її першої повісті при свічках і вечорова жива музика під хатою: коли ліхтарі зі свічками запалені й розвішані по яблуні, гамак гойдається, діти досліджують темряву з ліхтарями, Оксанка грає на сопілці, Андрій – на гітарі, а Ігор – на джембі (той барабан називається якось інакше, але я забула, як).

Про найкраще в місяці – липень

Забавка місяця З Богданчиною надзвичайно розвиненою уявою мені не надто треба перейматися іграшками, адже кожна гілочка, квіточка, тарілочка, камінчик і травинка з легкістю перетворюються на дісней-ленд. Але в’язана родина ведмедиків від талановитої майстрині Наташі Дмітрієвої – це любов. Помножена на велике захоплення дівчинки ляльковими будиночками.

Про найкраще в місяці – липень

Натхнення місяця Збаразьке літнє життя з його казковими півтонами: ми з дівчинкою прокидаємося від того, що сонце напомпується в кімнату так швидко й густо, як велетенські двоколірні морозива в ґданських льодзярнях. Вона, як завжди, перша. "Давай тулитися,”- каже. І байдуже, що ми спали, пригорнувшись, усю ніч. Одягаємося швидко: "кольольово!” – вимагає вона, я ж обираю пастельні тони й легку спідницю до землі. Готую сніданок їй – сирний сніговичок із усмішкою та носом із малини й волоссям з пластівців – і капучино собі. Читаю їй, а коли вона малює, читаю собі, теж вголос. Ми їмо надворі, вона больбається в басейні, нам приходять свіжі фантастичні книжки, і нічого дівчинці більше не хочеться, тільки їх читати. Нарешті йде допомагати бабусі готувати яблучну шарлотку, щоби я попрацювала. До Пташеня приходить її найулюбленіша подружка, дівчата йдуть на гамак, а тоді повертаються й бавляться в школу, поки я працюю, як навіжена.
Тут багато квітів, сонце й дощ однаково приємні. А коли я виглянула вночі через вікно на зоряне небо, мені перехопило подих. У лодзькому середмісті уже й забула, що те небо буває так густо всіяне маленькими цяточками великих-далеких світів.

Зворушення місяця Безмежно чуйна і уважна до тексту редакторка "Вівата” Оленка Рибка виявилася за сумісництвом феєю. І прислала нам із Богданою міні-нас – ляльок авторства геніальної Віри Чиж-Черняк за мотивами минулолітньої фотосесії в Чарівних місцинах. Ще й із валізкою і "Теплими історіями до шоколаду”!!!

Про найкраще в місяці – липень

 

Про найкраще в місяці – липень

 

Про найкраще в місяці – липень

 

 

Про найкраще в місяці – липень

фото - авторки ляльок


 

Робочі проекти місяця Я підписала кілька важливих книжкових контрактів, отримала розкішні малюнки (я закохалася в стиль цієї художниці!) до своєї нової і найочікуванішої книжки (одна з тих двох, що виходить до цьогорічного Львівського форуму) переклала одну книжку й взялася за переклад іншої. Ну і вела 10 серйозних проектів одночасно – ох, не питайте. А ще в останній день місяця нарешті отримала офіційне підтвердження, що моя робота мрії, про яку я мріяла 7 років, і співбесіду на яку пройшла ще в березні, таки моя. Тож із середини вересня я – директор з прав для Східної Європи в прекрасній американській компанії, що репрезентує перекладні права понад двадцятки дуже хороших американських (і не лише) видавництв. А ще моя книжка "Мандрівки з Чарівним Атласом: Венеція" буде надрукована шрифтом Брайля!!!

Про найкраще в місяці – липень

Радість місяця Молитовні сніданки з дівчатами й започаткування в церкві служіння молодих мам, яке я маю незаслужений привілей вести.

Покупка місяця Велотрейлер для Богдани!

Про найкраще в місяці – липень

Досвід місяця Минулої осені був період, коли в Богданки на шкірі довкола ліктиків були прояви алергії. У поліклініці порадили виключити з меню молочку. Однак потім ми згадали, що якраз у той період купили додатковий матрац, і вирішили прибрати також його. Молочку вернули в меню, матрац ні. Алергія, здається, була таки контактною, бо більше не проявлялася жодного разу. Але якраз тоді я подумала, що добре мати під рукою перевірений зволожуючий засіб. Випробовували кілька різних, а вже в Україні нам прислали на тестування ось цю французьку дитячу косметику. І дуже вчасно, бо мати її під рукою тут особливо доречно, бо, скажімо, вжалені кропивою ніжки – досвід доволі пересічний.

Мамський час на себе Нарешті вибралася на манікюр-педикюр і навіть у спортзал з дівчатами (друге – вперше за тринадцять років; так, тоді я була ще на першому курсі свого першого університету). Юху!

Позадомові розваги Наші українські канікули розпочалися з гостювання в дідуся в Львові. Там дві доньки й два тати (один за сумісництвом дідусь, інший - зять) вирушили в дитячий Ігроленд, провели там кілька годин і виявилося, що всім (!) було цікаво. Ми їли, стрибали на батуті, з'їжджали з гірок, бавилися розмаїтими атракціонами (дорослі теж, старша з доньок навіть на мотоциклі "їздила"), вигравали білетики й згодом обміняли їх на гідрогель. Для нас це був перший боулінг, однак лише Данусі вдався страйк (шкодую, що не зняла на відео), тож вона просила повертатися на доріжку ще і ще. Мінус - є відділ для сміття, однак не сегрегований. Мені здається, прививати дітям ідею сегрегуавання сміття якраз дуже кльово в ігровий спосіб, зокрема в місцях, де їм так чудесно.

Про найкраще в місяці – липень

Смуток місяця Здається, я вперше зрозуміла, що маленький хвилястий папужка може стати відданим другом. Він сидів у мене на плечі велику частину дня, перебираючи волосся й "цілуючи” по-пташиному. Він казав своє ім’я, коли я не звертала на нього уваги. А минулої ночі сусідський кіт прошмигнув у хату, поки ми були надворі, і найчудовішого маленького зеленого папужки не стало…

Дануся думає, що він полетів у свій вирій, а я вкотре собі кажу, що маленькі домашні тварини – це не тільки радість, але й смуток теж. Не знаю, де взяти стільки того серця, щоби біль їхнього вирію так не пекла.

Про найкраще в місяці – липень

Рішення місяця Як бачите, я майже не фотографувала, хіба кілька інста-кадрів на айфон. Один раз змусила себе взяти камеру в сад. Треба це виправляти й фотографувати камерою хоч раз на тиждень.

 • Про найкраще в місяці - червень
 • Про найкраще в місяці – квітень
 • Про найкраще в місяці – січень
 • Про найкраще в місяці – листопад
 • Про найкраще в місяці – жовтень

 • Мене звуть Надійка.
  Письменниця і перекладачка,
  пригодошукачка і мандрівниця.
  Закохана дружина і
  щаслива мама.
  Полюю за натхненням
  і з радістю ним ділюся.
  Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
  Нові книжки
  Мітки
  100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Греція, Дім Мрії, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, Хутір Тихий, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори
  Instagram
  Follow
  Підписатися на розсилку
  Visited map

  visited 15 states (6.66%)
  комірка
  студія "ИРІЙ" © 2014