Надійка Гербіш
липня 19 (Вт) 2016, 20:17
Wild + Free

Спершу ми дуже оглядово підняли цю тему під час нашого з Богданкою Бондар (ілюстраторкою моєї мандрівної книжкової серії для діток) інтерв’ю для «Радіо Культура». Потім, під час презентації у Львові, дивовижна письменниця Катерина Міхаліцина, яка модерувала зустріч, запитала мене про «великі теми», які не виходять мені з думок у цей період. Ну а тепер я просто мушу написати про все це трохи більше: адже наступного ж дня по нашому з Данусею літньому приїзді до Лодзя «дядечко поштар» приніс пакунок від спільноти Wild + Free, а, власне, якраз вона свого часу й зронила перші насінини усіх цих думок і «великих тем» у моїй голові.

 

Wild + Free

 

Усе почалося з неймовірно натхненних інстаґрам-сторінок кількох матусь-«хоумскулерок» - мам, які навчають дітей удома. І не просто навчають у сенсі «проходження» з дітьми нудної шкільної програми в домашніх умовах (від цього, боюсь, запросто можна збожеволіти). Натомість вони пропонують своїм дітям «бенкет» (якщо послуговуватися термінологією легендарної Шарлотти Мейсон) із нових досвідів, подорожей (маленьких чи великих), живого спостереження за природою, тисяч «живих книжок» (знову ж за Шарлоттою Мейсон – тобто, тих, що не підручники, але знайомлять дитину з важливою інформацію, захоплюючи уяву й спонукаючи до нових пошуків).

 

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

 

Wild + Free

 

Академічні знання важливі, і ці матусі вділяють їм неабияку увагу. І все ж ці «уроки» – лише дрібна частина щоденного світопізнання. Якщо покладатися на досвід цих матусь (а чимало з цих них мають уже дорослих дітей, які не лише вступили в гідні університети, але й отримують там щонайкращі оцінки), легко виснувати, що усе це живе, активне пізнання світу, усі ці ігри, свіже повітря й дуже багато творчості тільки сприяють засвоєнню базових академічних знань. Якось у інстаґрам-спільноті цих натхненних американських матусь я натрапила на чиюсь цитату: якщо хочеш побачити дитину, яку навчали вдома, візьми будь-яку доларову банкноту. Адже переважну більшість до-інтернетних і до-телевізійних американських президентів, мислителів, винахідників вчили мами. Удома.

І хоч я ще не знаю, чи підуть колись мої діти до звичних шкіл/гімназій, чи навчатимуться вдома, зі мною, саме такий стиль спостережень за світом, собою, Богом-довкола я хочу їм подарувати.

 

Wild + Free

 

Зрештою, на цю тему можна говорити пребагато. І, мабуть, я таки ще говоритиму. А поки просто покажу проект-кульмінацію цієї дивовижної спільноти мам, які навчають своїх дітей самі, даючи їм свободу бути тими, ким створив їх Бог, не схожими на інших, вільними, не прошліфованими культурою мейнстріму: спільноту Wild + Free й несамовито красиві паперові журнали, які вони видають (слухайте, оці от хрусткі, шорсткі сторінки з екологічно дружнього паперу – якась суцільна тактильна насолода, на додачу до мистецьких фотографій, теплих і глибоких текстів та й самої ідеї, яка надихає безкінечно). Журнал можна передплатити (на сторінці проекту є всі дані), або ж замовити щомісячний онлайн-пакунок зі статтями, подкастами і всім таким хорошим (ось безкоштовний пакунок для тих, хто хоче ознайомитися).

Ну й два бонуси на додачу: трохи світлин української матусі й неймовірної фотографині Оксани Тисовської, яка живе й знімає цілковито в стилі wild&free + невеличкий перелік інстаґрам-сторінок улюблених матусь (хоумскулять не всі, та все ж), про який мене тут дуже давно просили.

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

 

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

Wild + Free

 

 

Ну й обіцяний перелік:

jodimockabee (любов-любов!!!), 

homeschoolingbyheart

bethelrising,

charlottemasonliving

ainsl3y (засновниця проекту),

mylovelymess (зараз – у подорожі Індією разом із дітьми),

courtneyadamo (мені надзвичайно подобалося спостерігати за їхнім життям у Лондоні, але зараз вони в довколосвітній подорожі, і це ще крутіше),

kristinrogers,

mrs.jamie_

joyprouty

mama_2thelittleones

wildexplorersclub,

chrystalgrams,

environmentsofgrace,

fivechicksandafarmer,

dearestdaughters

jendydees.

 

 • 100 днів літа: 14-19
 • 100 випадкових фактів про мене ¼ - маленькі радості
 • 2015. Підсумки і вдячності
 • Маленькі різдвяні дивовижі
 • Щоденникове

 • Мене звуть Надійка.
  Письменниця і перекладачка,
  пригодошукачка і мандрівниця.
  Закохана дружина і
  щаслива мама маленької дівчинки.
  Полюю за натхненням
  і з радістю ним ділюся.
  Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
  Нові книжки
  Мітки
  100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Греція, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори
  Instagram
  Follow
  Підписатися на розсилку
  Visited map

  visited 15 states (6.66%)
  комірка
  студія "ИРІЙ" © 2014