Надійка Гербіш
грудня 26 (Сб) 2015, 00:21
2015. Підсумки і вдячності

Уже й не пам’ятаю, коли почалася традиція підсумків року – емоційних до дня народження і «систематичних», із фотографіями, переліками та мріями, власне, напередодні першого січня – в 2008? 2009? Словом, давно. І вона мені дуже подобається.

Подобається писати і ще більше подобається читати те, що пишуть про свій рік друзі чи просто знайомі. Приємно з ними радіти, надихатися, приємно їх підбадьорювати, заодно підбадьорюючись самій. Так добре бачити, як багато хороших змін відбувається. Мріяти про нові країни, надихатися чиїмось батьківством і радіти з того, що теж уже можу когось надихнути своїм. Словом, пишіть, будь ласка. Не «під замок», а так, щоби можна було радіти разом.

Цей наш рік був таким дивним, що я навіть не дуже знаю, що про нього написати. Найбільше згадуються всілякі дрібні відчуття – я писала про них тут, у своїх традиційних «емоційних» підсумках року. Тому не писатиму звичного переліку. Просто поставлю багато фотографій з цього року. І кілька коментарів з приводу.

Мацьопа почала ходити, багато говорити, повністю привчилася до горщика (перепрошую, але для мами це справді дуже важливий підсумок року). А наприкінці січня їй виповнився цілий рік! А за кілька тижнів буде цілих два… Як таке може бути?

З бабусею і мамою у свій перший день народження :-)

2015. Підсумки і вдячності


 *

 

 


2015. Підсумки і вдячності

 

Цього року ми знову мандрували всі втрьох – Італія (Мілан, Рим, Ватикан, Ріміні, Сан-Маріно, Венеція – дууууже багато фотографії і трохи розповідей можна знайти в записах за теґом Італія), і знову Польща(Лодзь, Люблін).

2015. Підсумки і вдячності

 

 

Після повернення з Італії я написала дитячу пригодницько-пізнавальну книжку «Мандрівки з Чарівним Атласом: Венеція», яка зовсім скоро має вийти у Видавництві Старого Лева з абсолютно фантастичними ілюстраціями однієї чудової художниці. Це геть нескромно, але я щиро вважаю, що вона буде однією з найкрасивіше проілюстрованих книжок у світі!)) Малюнків поки не докладаю ;-)

  

 

Ми з Ігорем обоє продовжили навчання, тож Мацьопа тепер – студентська дитина. Трохи дивно бути викладачкою в декреті і водночас студенткою стаціонару, зате весело. Мацьопі подобається ходити зі мною на пари, хоча здебільшого вона все ж залишалася з татом.

2015. Підсумки і вдячності

 

Мені страшенно подобалося годувати Мацьопу грудьми й було трохи сумно її відлучати в останні дні літа, але вона то сприйняла дуже спокійно. На цій фотографії Богданка саме просить «перекусити».

 

Восени написалася одна невелика, але дуже важлива для мене дитяча книжка. Можливо, якраз вона є і найважливішим моїм творчим результатом цього року.

 

2015. Підсумки і вдячності

 

Влітку вийшла четверта частина серії про Маленьке Мишенятко, а восени – довгоочікувана збірка есеїв «Дороговкази, радіо та дощ».

На презентації приходили такі неймовірні люди, яких люблю, якими захоплююся і надихаюся. Модераторки зустрічей були такими яскравими і чудовими – Юля Юрчук, Аня Золотнюк, Мар’яна Кріль; як і гості-учасники – видавець Богдан Трояновський, письменниця Дзвінка Матіяш, мій дорогий пастор Петро Сельський. На презентації в Любліні було абсолютною несподіванкою побачити посла України в Польщі пана Андрія Дещицю.

фото з презентації - Оксани Тисовської

 

Дануська інколи брала участь у презентаціях разом зі мною, але двічі залишалася вдома з татком. Одну ніч без неї поруч (першу!) я провела в Львові, іншу – в Любліні. Обидва рази сподівалася нарешті виспатися на ліжку, яке цілковито належатиме мені. Обидва рази не могла заснути мало не до ранку. 

 

У нашому збаразькому домі за цей рік вмістилося так багато гостей! Були затишні домашки з гітарою, сопілкою і зграєю чудесних галасливих дітлахів, які вже не поміщалися в моєму кабінеті й тусувалися в коридорчику.

2015. Підсумки і вдячності
2015. Підсумки і вдячності

 

До нас приїхала моя подружка з фронту – просто звідтіля, у відпустку. То була найбільша несподіванка, яку можна собі уявити. Потім вона повторила цей ефект, приславши відео з передової, яке увімкнули на презентації у Львові.

 

Ми багато гуляли з Дівчинкою, босоніж і в ґумаках, та й у звичному взутті теж, і мені так мріялося про власний будиночок десь у горах. З малюками, книжками, великим собакою і, може, навіть коником (у літніх постах дуже багато світлин про все це).  

2015. Підсумки і вдячності

 

Моя мама дуже багато допомогла мені з Дануською, поки ми були в З. Згадуючи цей рік, я думаю, як Данусі пощастило мати таких залюблених бабусь і прабабусю, тіток і дідуся.

 

За цей рік дружба з найближчими людьми тільки зміцніла. Друзі не губилися. І це дуже важливий підсумок року. Тут мене також дуже гріє листування з чудовою Богданкою Матіяш, письменницею і жінкою, яку дуже люблю. Це особлива дружба, насправді коштовний дарунок цього року.

2015. Підсумки і вдячності

(Дануся приміряє подарунок від Богданки, який прийшов нам до Л.) 

 

Ігор здійснив мою давню мрію – грає на джембі в церкві. Дуже кльово.

2015. Підсумки і вдячності

 

У мене з’явився новий фотоапарат і перші парфуми за три роки.

 

Ми дуже багато читали дитячих книжок, зате доволі мало дорослих (якщо не рахувати навчальних, їх вийде менше 20, і на наступний рік я також не візьмуся за жодні bookchallenge-і).

2015. Підсумки і вдячності

 

Я почала вчити плюс одну мову. Послуговуюся мало, зате читаю Твардовського в оригіналі (дякую, Юліанко, за подарунок!).

 2015. Підсумки і вдячності

 

За цей рік було багато інтерв’ю – для радіо, телебачення, журналів, газет та інтернет-порталів. Улюблений журнал «Кана» прислав листопадовий випуск до Лодзя з великим інтерв’ю я нашими фотографіями. І то був такий чудовий привіт з осені. Фотографії, до речі, робила Зорянка Савчук напередодні нашого від’їзду. А ще в «Свічадо» вийшла книжка «Люблю тебе, мамо», де є цілих 4 світлини нас із Богданою її ж авторства (ще одна – авторства Ігоря).

Ми зустрічалися з друзями, їздили на велосипедах, ходили з Дануською в ліс дивитися підсніжники, гойдалися на гамаку, їли смакоту з бабусиного сад-городу. Моя дорога свекруха, як і щороку, дарувала мені конвалії. Ми з подружкою і її донькою святкували Різдво в серпні. Дивилися на зірки. Збирали мушлі на березі моря. Їли морозиво і писали листи. Бачили пінгвінів і жираф. Дорога кузина Таня приїздила до нас у Лодзь.

2015. Підсумки і вдячності

2015. Підсумки і вдячності
2015. Підсумки і вдячності

 

Мені запропонували роботу в кількох несамовито кльових проектах. Тож інколи доводилося працювати в кафешках, "на ходу", поспіхом. Результати ще в п’єцу, тож похвалитися не маю чим. Але тішуся, що могла долучитися. Бо це було круто.

 

Ми переїхали до Лодзя, бо тут університет, де я вчуся в магістерці. Але чомусь мені здається, що ми тут зовсім-зовсім ненадовго і попереду чекає багато цікавого.

2015. Підсумки і вдячності
2015. Підсумки і вдячності
2015. Підсумки і вдячності
2015. Підсумки і вдячності
2015. Підсумки і вдячності
2015. Підсумки і вдячності

 

А ще я сумую за З. і своїм кабінетом - тим, що на фото. 

*

Тут можна написати довгий перелік вдячностей всім дорогим людям, які були і є з нами (близько й на відстані). Всім, хто писав листи й висилав листівки. Всім, хто слав пакунки і робив для нас такі теплі речі власноруч. Всім, хто годував смачною їжею і молився з нами. Я дуже вас люблю. І тут, у чужому місті, ціную навіть більше, ніж удома. 

 

Боже, дякую Тобі. Передусім. З Тобою добре.

Мітки: підсумки
 • 28
 • Подорожні нотатки з Львівського форуму видавців
 • 2014. Підсумки
 • 27
 • 2013-тий у приводах сказати «Дякую»

 • Мене звуть Надійка.
  Письменниця і перекладачка,
  пригодошукачка і мандрівниця.
  Закохана дружина і
  щаслива мама.
  Полюю за натхненням
  і з радістю ним ділюся.
  Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
  Нові книжки
  Мітки
  100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, podcast, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Велика різдвяна книжка, Греція, Дім Мрії, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Слово на перетині, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, домівка, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, Хрущик, Хутір Тихий, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, есеї, карантин, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цінності, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори, історія
  Instagram
  Follow
  Підписатися на розсилку
  Visited map

  visited 15 states (6.66%)
  комірка
  Monastyrski © 2014-2020