Надійка Гербіш
грудня 13 (Нд) 2015, 11:32
28

За цей рік відбулося так багато, а мені здебільшого пам’ятаються різноманітні тактильні відчуття: поцілунки на острові Сан-Джорджо-Маджоре в призахідних сутінках; годування грудьми на горі Монте-Титано (і на траві під Колізеєм, в соборі Дуомо і базиліці Сан-Марко, в літаках і потягах, на ділових зустрічах і дружніх посиденьках, в автобусах і на вапоретто, та де завгодно); дивовижна порожність в руках, з яких щойно виборсалась і почимчикувала дитина, яка тільки-но навчилася ходити; хрусткі сторінки двох моїх нових книжок, які вийшли влітку й восени; поколювання в плечах від нічних чувань над рукописами інших книжок; затерплі руки від носіння дитини й багажу на варшавському вокзалі; натирання буряка на тертці для пармезану для першого борщу в малесенькій квартирі в Лодзі; обійми, дотики, усмішки, сльози, подарунки неймовірних людей після презентацій нових книжок; запах квіткових букетів у моєму кабінеті; росяна трава на Залужжі й солоно-розмариновий запах холодного квітневого Адріатичного моря; найсмачніша піца в Ріміні й міланське морозиво; сон Мацьопи в рюкзаку за моїми плечима в наших довгих мандрівках; таке приємне розпруження по закінченню ефірів і зустрічей; шорсткі дрова, які я складала в збаразьку грубку, щоби зігрітися; закіпчений дерев’яний ангел і поторсаний український прапор, які подружка привезла з собою з фронту, несподівано приїхавши до нас у свою відпустку; читацькі листи з окопів від солдатів, яких не знаю, але пам’ятаю в своїх молитвах; мурашки по спині від несподіваного відео з передової під час львівської презентації; довга дівчача розмова з Мар’янкою в теплому люблінському кафе; таке тремке відчуття вдячності в грудях, коли на мою презентацію в чужій землі приїхав посол рідної країни; тепло шарфика й шапки з пакунка від улюбленої письменниці, який прилетів у Лодзь, аби нас зігріти; веселі малюнки пальчиковими фарбами з Д.; дивне відчуття знову триматися за руки, голосно сміятися, іти тільки вдвох на коротких побаченнях з І.; запах чорнобривців у кімнаті, де ми з казковими дівчатками святкували Різдво в серпні; запах улюблених книжок з американського пакунку від подружки; вогкий запах землі в лісі, всіяному підсніжниками; тепло в тілі після велопроїжджанок горбистими місцинами; гаряче какао в термосі, яке Ігор заварює вранці з собою мені, тепер знову студентці; щоранкові збаразькі збирання малини для Мацьопи; пакунки й листи від і для таких особливих людей у поштовій скриньці; стоси дитячих книжок, перечитувані щовечора перед сном уголос; радісна втома після прийому якоїсь неймовірної кількості гостей; жар у животі, коли І. грає на барабанах; делікатне прогладжування спинки Мацьопі перед сном (точно так мене колись вкладала мама); сльози смутку за домом і рідними і невимовна вдячність, що вони в нас є; обійми, так багато обіймів. Дякую. Це був чудовий рік. Відучора мені 28. І я насправді почуваюся щасливішою, красивішою, мудрішою, ніж раніше. Дорослішати – чудове заняття у вільний від пригод час.

*

Учора мама в себе на ФБ написала пост, який я хочу залишити собі тут. І тому, що це тепле і ніжне мамине привітання, і тому, що я не знала про ті дєдові слова. А дєд був одним із найулюбленіших моїх чоловіків ever.

"Today is my daughter's birthday. When she was a little baby, I worried a lot about her and one day my father told me, "Don't worry! She is going to be a very good person and loved by many people around her." His 'prophecy' was fulfilled and here she is - Nadiyka Gerbish - a beautiful young lady, a wonderful mother, a successful Ukrainian writer and a blessing to so many around her. God bless you, Nadiyka! You are a gift from God - the answer to a prayer! I love you and thank God for you!!!"

28

*

Зазвичай тиждень перед днем народження для мене сповнений незмінним очікуванням дива. Таким, знаєте, коли ти зненацька усміхаєшся на вулиці і пристукуєш п"ятками: ну коли вже, ну коли. Цьогорічний "цей тиждень" для мене був сповнений, натомість, відчуттям вдячності за те, що вже є, без потреби навіть в особливих дивах. А вони однаково брали й ставалися. У Лодзі досі безсніжно (натомість є дощ), але в поштовій скриньці всередині листівки з квітами бузку були дві паперові сніжинки, які вирізав зі своєю світлою мамою хлопчик, якого я називала Маленьким Мишенятком в джинсиках, коли книжечкою з однойменним героєм ще й не пахло. Художниця прислала ней-мо-вір-ні акварелі до моєї нової дитячої книжки (я щиро вважаю, що це буде одна з найкрасивіше проілюстрованих книжок у світі :-)), мама купила мені сережки з мишками (я їх, правда, поки бачила лише по скайпу)), а моя прекрасна подружка Світлана (та сама неймовірна жінка, про яку я писала в "Дороговказах..." прислала мені букет квітів і коробку шоколадних цукерок до нашої маленької лодзької квартири. І. приніс троянди і ще дещо, чого я давно хотіла, а гіацинт розпустив перші кілька квіточок. Ми з Дануською поставили різдвяну шопку й слухали, як тато читав нам історію народження Ісуса, а тоді дивилися "Little Women". Я цілий день читала листи (якби розтягнути задоволення і читати їх по одному в день, листів би вистачило на кілька повних років!) - від неймовірної жінки з лінії вогню (її листівку волонтери прислали ще раніше, а вчора її побратим прислав звісточку, яка починалася словами "передать Гербиш Н. 12.12."), дорогих друзів, рідних, пастора, чудового збаразького мера, улюблених письменників, перекладачів, ілюстраторів і музикантів, читачів, видавців, колишніх студентів і колишніх однокласників, колег і френдів ще з часів жужу. І це було так чудово й світло. 

Мітки: підсумки
 • Подорожні нотатки з Львівського форуму видавців
 • Повернулися
 • Мамський щоденник
 • 27
 • 2013-тий у приводах сказати «Дякую»

 • Мене звуть Надійка.
  Письменниця і перекладачка,
  пригодошукачка і мандрівниця.
  Закохана дружина і
  щаслива мама маленької дівчинки.
  Полюю за натхненням
  і з радістю ним ділюся.
  Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
  Нові книжки
  Мітки
  100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Греція, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори
  Instagram
  Follow
  Підписатися на розсилку
  Visited map

  visited 15 states (6.66%)
  комірка
  студія "ИРІЙ" © 2014