Надійка Гербіш
грудня 31 (Ср) 2014, 22:25
2014. Підсумки

То був складний і страшний рік для всіх українців. Скільки разів мені хотілося виписати з себе затамований біль, але не вдавалося. Бо його не можна просто виписати, відпустити, притлумити, проговорити, виговорити з себе. Про нього можна лише щоденно безмовно розповідати Богу в молитві, довіряючи Йому все, всіх. Довіряючи Йому власний сум, розчарування, страх, гнів, безсилля. Довіряючи Йому своє минуле, своє сьогодні, своє майбутнє. Довіряючи Йому тих, кого любиш.

Сьогодні я читала підсумки своїх подруг, котрі стали мамами цього року. І всі вони пишуть про одне: не знаю, як би я пережила цей рік, якби не дар і щастя материнства. Я теж не знаю. І теж несамовито вдячна Господу за Його особливий дарунок для нас з Ігорем, за Богданочку. Ця дивовижна дівчинка, котра народилася майже рік тому, стала найбільшою моєю втіхою, натхненням, таким якорем у радість.

Материнство виявилося справою значно легшою, ніж я собі уявляла, і набагато, набагато приємнішою, ніж навіть насмілювалася мріяти. Правда, у мене теж був складний місяць (і, що цікаво, зовсім не перший). Дануся у 8 місяців почала виявляти separationanxiety: перебралася зі свого ліжечка в наше, а вдень рідко пускала мене на кухню приготувати їсти (а брати її в холодні сутерини було не завжди зручно). Недосип і постійний голод виснажили мене добряче. Довелося їхати до мами в Тернопіль, набиратися сил у зручностях міської квартири. А далі все якось внормувалося. І я знаю, що то дуже, дуже великий привід для вдячності.

Колись у нас з Ігорем було так багато мрій на цей рік, щоби зробити життя Малючки ще комфортнішим і цікавішим. Ми мріяли про будинок, авто, багато цікавих подорожей… Цей рік показав, що все це – не на часі. Але ми побачили, що, насправді, то ніяк не зменшило дитячу радість. І зрозуміли, що нашу – також.

Ми майже не мандрували – хіба в рідний Тернопіль, близький Львів і на землю нашого коріння, до маленького польського містечка Замостя. Але щоденні прогулянки вуличками Збаража, до лісу, джерел, річки, до озера, до замку показали мені, які ми багаті. У нашому місті з’явився новий мер, який, здається, дбає про Збараж, як про власне подвір’я. Кожен залатаний шмат дороги і прибраний сквер наповнював мене вдячністю. І водночас нагадував про міста на Сході. Про людей, котрі приїхали звідтіля і потребують нашої дбайливості.

У нас було багато книжкових радостей. Вийшли три мої дитячі книжки, присвячені, зрозуміло, Данусі. (Малючкин тато, якому раніше присвячувалися всі книжки, навіть не протестував). Цього року я багато писала. Як результат – збірка есеїв готується до друку у видавництві «Свічадо» і має вийти до Львівського форуму.

То дуже особлива книжка для мене. Відвертіша, ніж «Художниця», і водночас затишніша за «Теплі історії до кави» й «Теплі історії до шоколаду». І хоча зовсім «доросла», натхненна Богданою більше, ніж усі чотири мої дитячі книжки. Словом, я її дуже чекаю.

Ми багато бачилися з друзями і знайомилися з новими людьми. У мене було багато знакових зустрічей і розмов. Цей рік навчив особливо цінувати друзів.

Цей рік був дуже складним, але Він був завжди поруч.

2014. Підсумки

 • 27
 • 2013-тий у приводах сказати «Дякую»
 • Дорога, радіо і дощ
 • Щоденникове
 • Постфорумне

 • Мене звуть Надійка.
  Письменниця і перекладачка,
  пригодошукачка і мандрівниця.
  Закохана дружина і
  щаслива мама.
  Полюю за натхненням
  і з радістю ним ділюся.
  Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
  Нові книжки
  Мітки
  100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, podcast, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Велика різдвяна книжка, Греція, Дім Мрії, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Слово на перетині, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, домівка, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, Хрущик, Хутір Тихий, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, есеї, карантин, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цінності, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори, історія
  Instagram
  Follow
  Підписатися на розсилку
  Visited map

  visited 15 states (6.66%)
  комірка
  Monastyrski © 2014-2020