Надійка Гербіш
вересня 04 (Пн) 2017, 13:36
Найкраще в місяці - серпень

Ще один фантастичний місяць, у який мені хочеться кричати й розвішувати плакати на кожному стовпі: "Бог дивовижний!” Особливість місяця в тому, що всі ці дива ще не можуть помітити оточуючі, тож вони наповнюють зсередини, роблячи серце схожим на повітряну кулю, і піднімають ноги над землею. Одне з див, про які таки можу розповісти – ми таке знайшли краківське помешкання мрії! Але про це – трохи нижче.

Між тим було так багато всього, що власним неправильним рішенням намагатися встигнути все й одразу я встигла підірвати внутрішній спокій і лагідність думки, а по тому осмислити помилку, почати відсипатися, повернутися в щоденну радість і таки все встигнути.

У нас були буденні справи й зустрічі з рідними та друзями, вилазки на піцу, бричко-мандрівки, сніданки й вечері з дівчатами-сусідками, з якими в нас утворилася справжня dream team, а тимчасом у Небесній Канцелярії розв'язувалися наші великі питання й утілювалися наші мрії.

Найкраще в місяці - серпень

Книжка місяця (доросла) Іда Фінк "Подорож” та Віктор Франкл "Людина у пошуках справжнього сенсу” – тематика обох книжок суміжна – болюча й життєствердна водночас. Перша - складна історія збаразької єврейки у часи Голокосту. Так дивно й моторошно упізнавати описи міста, яке знаю напам'ять і ношу в собі з такою любов'ю. Моторошно, бо Іда розповідає, як чарівними призамковими схилами спускалися до тихої річки, наче мурахи, озброєні німецькі солдати на жорстоку облаву. І страшно, бо здавали єврейських утікачок згодом найбільш релігійні, "набожні" полячки й українки. Релігія без любові, християнство без Христа - руйнує, вбиває, нівечить.

Друга – аналіз спогадів життя в концтаборі геніального австрійського невролога й психіатра єврейського походження Віктора Франкла.

Обидві книжки вийшли в чудовому українському перекладі дуже гідними виданнями.

Книжка місяця (дитяча) Дитяча бібліотека, як годиться, розростається щомісяця. Однак чергова книжка про Лізелотту – цього разу про те, як вона не може заснути – найбільший хіт. Ще про те, що ми зараз читаємо - на блозі Старого Лева. 

Подорож місяця Цей місяць був збаразько-домашнім – відпочинок перед великими мандрівками. Однак маленька подорож таки була: ми, подолавши понад 30 кілометрів за день велосипедами та велотрейлером, побували в рідному селі Ігоря. Ну й, зрештою, мало не щодня їздили з Данусиком її "бричкою” (саме так тепер називаємо наш трейлер).

 

Найкраще в місяці - серпень

 

Найкраще в місяці - серпень

 

Найкраще в місяці - серпень

 

Найкраще в місяці - серпень

 

Найкраще в місяці - серпень

 

Напій місяця Улюблена французька кава з Аквітанії з подрібненим мигдалем – від чудових французьких друзів.

Страва місяця Борщ з білими грибами з Карпат!

Найзатишніша домашня активність місяця Наші з дівчатами молитовні сніданки й мамські зустрічі. Усього 5 молодих мам-сусідок, яким небайдуже – а скільки сили й радості! Ну й вечорові читання з Данусиком при свічках.

 

Найкраще в місяці - серпень

 

Найкраще в місяці - серпень

 

Забавка місяця Чудесна фетрова їжа для крихітної кухні від @rudens_art і набір пазлів з французьким краєвидом від неймовірно затишної родини наших французько-українських друзів.

Найкраще в місяці - серпень

Натхнення місяця Ми знайшли собі краківське помешкання мрії – хай тимчасове і зовсім не наше, бо знімне, бо на трохи – і все ж. Затишна квартирка з власним садом (!!! пишу це, а на очі накочуються сльози, ну бо ж Боже, ну як, ну як Ти дивовижно зчитуєш і втілюєш навіть старанно притлумлюванні, утрамбовувані досередини себе – до ліпших часів – мрії!) у тихому, дуже зеленому районі.

І хоч я ще не там, а вже почуваюся Більбо-м у його пречудесній норі в милому серцю Гобітоні; і хоча знаю, що згодом прийде Ґендальф і покличе в далеку мандрівку, і нору доведеться покинути, все одно тішуся думці про цей комфорт власного саду, з ялинками й дерев’яним столиком, і навіть великою гойдалкою.

Добре, що квитки на короткі-далекі мандрівки вже лежать у скриньці, а то, здається, я б надовго залипла в узатишнюванні й гніздуванні, відмовляючись навіть виїхати в центр міста помилуватися Старувкою. Люблю мати сад.

(А ще – писала раніше молитовні прохання-мрії щодо квартири, серед яких було "з виходом на зелень”, маючи на увазі краєвид за вікнами, але дивовижний Бог вирішив утілити буквально – вихід у зелений сад просто з вітальні).

Зворушення місяця Перекладала Девіда Шублака, який пережив біологічну (! не клінічну) смерть і був повернений до життя молитвами своєї дружини (для скептиків – існують усі необхідні медичні докази). Найзворушливіше й найчудесніше в цій історії для мене було навіть не те, що він, по суті, воскрес, а те, що його дружина весь цей час, попри насмішки лікарів, продовжувала вірити.

Робочі проекти місяця Я продовжувала навчання на новій роботі й працювала над перекладом дуже важливої психологічної книжки на українську; закінчила рукопис нової дитячої книжки й переклала одну зі своїх книжок на англійську, працюючи в парі з чудесною американською редакторкою, для репрезентації у Франкфурті. Давала кілька інтерв’ю, зокрема й для тернопільського радіо й телебачення. А ще прийшли авторські примірники чергового накладу "Теплих історій до кави", на яких зазначено, що книжка - бестселер з понад 45 000 проданих екземплярів! П'ять років з дня виходу - а книжка досі в численних топах продажів. І це теж - диво!

 

Найкраще в місяці - серпень

 

Радість місяця Дійшовши до певної межі виснаження, коли я, здавалося, перестала бути собою, почала висиплятися – і радості додалося в рази. Правда, уже ближче до кінця місяця – ех! Зате і коли я запрацьовувалася, і коли відсипалася - Дануся насолодилася часом з бабусею Танею і Надею і дуже міцно до них прихилилася. А ще Дануся (дівчинка, яка мріє про велику сцену і великий балет) - співала на сцені церкві й безмежно тепер цим радіє.

Покупка місяця Кілька суконь нам із Богданою – усі від українських дизайнерів і виробників. І дуже зручний столик для роботи від нашого майстра по дереву – на ті випадки, коли цілий робочий день хочеться провалятися в ліжку. І красиве простирадло – країну виробника не потрібно навіть вгадувати. Дуже багато в цій чудовій країні роблять всього хорошого.

Мамин час на себе Теле- і радіоінтерв’ю в Тернополі, які заодно дали мені час забігти в книгарню, кав’ярню і на нову стрижку. І чудова французька косметика з виноградників Бордо від тих же французьких друзів - там самі навіть її запахи виривають з реальності й переносять у аквітанську казку. 

 

 

Найкраще в місяці - серпень

 

Найкраще в місяці - серпень

 

Найкраще в місяці - серпень

 

 

Диво місяця Цей місяць весь був про дива, але два з них стосувалися встигання і втечі від дощу: повертаючись із Тернополя, я встигла додому в короткий проміжок між дощем, але найголовніше – встигла показати Богдані веселку, про яку вона дуже мріяла ("Я так пльо неї мліяла, і Бог здійснив мою млію!” – сказала вона, сидячи на спинці дивана на веранді перед великим вікном і довго розглядаючи веселкову арку над містом). Іншого разу ми вдвох із дівчинкою поверталися з довгої бричко-мандрівки околицями Збаража й встигли додому за 30 секунд до несподіваної (синоптики зрадливо змовчали) сильної-пресильної, темної й довгої грози.

Випробування місяця Криза трирічки! Вона таки нас наздогнала - доволі слухняна дитина почала практикувати "не хочу" і "не буду" по стопіцот разів на день. Але дуже хоче в садочок і обіцяла, що коли ми її відведемо в садочок, буде ідеально слухняна :-))).

Найкраще в місяці - серпень

 

Найкраще в місяці - серпень

 

Найкраще в місяці - серпень

 

Найкраще в місяці - серпень


 • Про найкраще в місяці – липень
 • Про найкраще в місяці - червень
 • Про найкраще в місяці – січень
 • Про найкраще в місяці – листопад
 • Упіймати літо за хвоста

 • Мене звуть Надійка.
  Письменниця і перекладачка,
  пригодошукачка і мандрівниця.
  Закохана дружина і
  щаслива мама.
  Полюю за натхненням
  і з радістю ним ділюся.
  Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
  Нові книжки
  Мітки
  100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, podcast, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Велика різдвяна книжка, Греція, Дім Мрії, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Слово на перетині, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, домівка, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, Хрущик, Хутір Тихий, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, есеї, карантин, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цінності, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори, історія
  Instagram
  Follow
  Підписатися на розсилку
  Visited map

  visited 15 states (6.66%)
  комірка
  Monastyrski © 2014-2020