Надійка Гербіш
вересня 14 (Сб) 2019, 10:56
Про "звідки береться натхнення": зустріч із паном Ігорем Козловським

Пан Ігор Козловський – геть неземний. Поруч із ним виникає відчуття, наче опиняєшся біля цілого великого всесвіту мудрості, глибини, гідності і витривалості.

До нього підходять його учні – і їхні очі світяться. Після його лекції люди ставлять питання – і їхні обличчя змінюються, прозорішають, крізь них починає проглядати той безкінечний внутрішній простір, про який пан Ігор так багато говорить.

Про "звідки береться натхнення": зустріч із паном Ігорем Козловським

У якийсь момент мені здалося, наче в магічний спосіб я стала стороннім спостерігачем нашої розмови з паном Ігорем: ми сиділи на лавці, я – підібгавши ноги й уважно дослухаючись до його слів, він – говорячи, зокрема, про те, як мови всіх народів непомітно фіксують єдине світовідчуття людства з приводу найважливіших життєвих засад, і дивлячись удалечінь. Довкола сновигали яскраві, натхненні студенти, а десь на тлі був залитий сонцем осінній парк. Я дивилася на профіль пана Ігоря, слухала його спокійний, вдумливий голос і відчувала особливу вдячність.

Натомість на лекції пана Ігоря відчуття були геть інші. Перетинка міжсвіття витоншувалася від його слів. Оболонки, нашарування, маски, надбудови спадали – і від того було страшенно некомфортно, боляче навіть. Було боляче слухати про полон. Боляче було слухати про свободу. Навіть про любов було боляче слухати, бо любов, наголошував пан Ігор, - це передусім про відповідальність.

Про "звідки береться натхнення": зустріч із паном Ігорем Козловським

· Коли любиш – не виживаєш, навіть за найтяжчих умов, а живеш кожну мить. Живеш не всупереч, не наперекір, не просто тому що; живеш гідно, відповідально, про-жив-аючи, про-любл-юючи кожну мить, наповнюєш її глибинним сенсом, формуєш спадок, самим собою становиш критичну масу, змінюєш світ своєю присутністю, наснажуючись і вибираючи будівне протистояння – із любові. Любов витісняє думки про себе думками про когось, і місця для самоспівчуття чи гордині чи ненависті (навіть до катів – так казав пан Ігор, але ніхто з нас не може цього знати, лише людина, що перейшла це; і ні від кого ми не можемо цього подвигу очікувати чи вимагати) там просто не залишається.

 

Про "звідки береться натхнення": зустріч із паном Ігорем Козловським

· Любов – це не екзюперівська відповідальність за «тих, кого приручили», бо ця відповідальність, каже пан Ігор, - це передусім відповідальність за чиюсь любов до нас.

· Волі прагнуть усі живі істоти, але нести відповідальність за цю свою волю може лише людина; і ця воля тоді стає свободою.

· Одне з (непомітно) найскладніших випробувань – це випробування повсякденністю; коли очі замилюються, коли ми перестаємо розрізняти важливе від другорядного.

· Натомість усвідомлення того, що проходиш випробування – наснажує.

· Урятувати узятих на смерть можна, розповідаючи щось їхній душі.

· Страшно, коли цінність стає ціною, заплаченою за потребу.

· Страшно, коли рефлекс витісняє і замінює собою рефлексію.

· Добрими намірами вистелена дорога до пекла, бо намір без конструктивної дії для зміни реальності – це прокляття.

· Донбас не можна реінтегрувати, його потрібно де-окупувати. Власне, не стільки територію, скільки свідомість людей.

· Усі ми – вічні боржники любові.

Дякую, пане Ігорю.

Про "звідки береться натхнення": зустріч із паном Ігорем Козловським 

Мітки: надихає
 • Мої перші в житті вареники й багато думок з приводу
 • 100 випадкових фактів про мене 2/4: родинні історії
 • Уроки історії
 • Найсвітліша республіка Сан-Марино
 • 2013-тий у приводах сказати «Дякую»

 • Мене звуть Надійка.
  Письменниця і перекладачка,
  пригодошукачка і мандрівниця.
  Закохана дружина і
  щаслива мама.
  Полюю за натхненням
  і з радістю ним ділюся.
  Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
  Нові книжки
  Мітки
  100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Греція, Дім Мрії, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, Хутір Тихий, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори
  Instagram
  Follow
  Підписатися на розсилку
  Visited map

  visited 15 states (6.66%)
  комірка
  студія "ИРІЙ" © 2014