Надійка Гербіш
квітня 30 (Чт) 2020, 17:39
Трохи "про Ваші творчі плани" - про книжки, що готуються до друку

Моя історія із видавництвом "Портал" почалася з лютого 2019-го, коли Андрій Мельник познайомив нас (мене та Оксану Тисовську) із засновницею "Порталу", Оленою Хіргій, у домі письменника Валерія Шевчука. З того моменту нам із прекрасною пані Оленою випало багато годин усіх цих дивовижних розмов і зустрічей, еклерів і чаїв, сміху й сліз. Мені стає так трепетно й радісно, коли думаю про те, яку працю можемо робити з цією пані разом – і все ж навіть це не тішить мене аж так сильно, як наше спілкування, бо за цей рік воно зростило всередині так невисловлювано багато.

 

Трохи "про Ваші творчі плани" - про книжки, що готуються до друку


Саме для цього видавництва я написала книжку про єврейське ґетто у Збаражі під час Другої світової війни, «На краю вулкана», консультуючись із любленими Тетяною Федорів та Міріам Драґіною. 

 

 

 

 

 


Саме для "Порталу" написала книжку про Першу світову – «Яблука війни», науковим еспертом для якої був неземний пан Ігор Козловський. 

Однак, як і з пані Оленою, ні ця написана книжка, ні ті, що ще пишуться в цій співпраці (зокрема, "Дім, який ти любила, мамо" - про Другу світову та УПА) не важать для мене аж так багато, як всі ці розмови, листування, жартики й каво-зустрічі з паном Ігорем, а ще – дорогоцінні знайомства, яким у такий дивовижний спосіб обросло це коштовне спілкування.

 

 

 

 

 

 

Саме для "Порталу" ми разом із моїм надзвичайним співавтором, Ярославом Грицаком, написали книжку, яка нам обом дуже подобається, і яка має вийти уже восени. Ця книжка - один із найкращих творчих проектів, до яких мені доводилося долучатися, однак найважливіше і тут зовсім інше: дописуючи останні речення до неї, я почуваюся геть іншою Надійкою, ніж була ще в грудні, коли ми з Ярославом (з благословення пані Олени за вечірнім чаєм львівсько-віденської кав'ярні) вирішили написати цю книжку разом. Це – неймовірний досвід, помережаний такими смішними розмовами, що мені хочеться з них зробити окрему книжку – але, alas, не вийде. Дивовижна пані Олена нас надто сильно завантажила іншою працею)). 

Ця книжка - така собі енциклопедія Різдва. 


Ось як про неї розповідає Ярослав в інтерв'ю Yakaboo: "Нещодавно ми закінчили роботу над однією книжкою, яку писав я разом із письменницею Надійкою Гербіш, — «Велика книжка Різдва» [робоча назва]. В ній 40 сюжетів про Різдво, починаючи від народження Христа і завершуючи сучасними сюжетами. Мені ця книжка дуже сподобалася: те, що хотів довгий час зробити і нарешті зробив. В ній є елементи науковості, але це радше популярна книжка; сподіваюся, що якраз до Різдва вона з’явиться."


Спілкуючись із дивовижними редакторками (Анною Процук - очільницею редколегії; Олесею Мамчич, Богданою Матіяш), фантастичною освітньою командою - зокрема, Валентиною Мержиєвською та Ігорем Цеуновим, арт-директором Олегом Грищенком та всіма іншими, які в той чи інший спосіб долучилися до «Порталу» - я хочу плакати від щастя, бо це диво. Бо це диво – в Україні. Бо це диво в Україні – саме зараз.


Люблю.

 

 
Ілюстрації - з моїх книжок "Ми живемо на краю вулкана" (художниця Лєна Лондон) та "Яблука війни" (художниця Софія Томіленко).
Мітки:
 • Про оселю
 • Про найкраще в місяці: березень
 • Найкраще в місяці – лютий
 • Осіння читанка (дитяча)
 • Зйомки фільму про єврейське ґетто - Music, Love, and War

 • Мене звуть Надійка.
  Письменниця і перекладачка,
  пригодошукачка і мандрівниця.
  Закохана дружина і
  щаслива мама.
  Полюю за натхненням
  і з радістю ним ділюся.
  Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
  Нові книжки
  Мітки
  100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, podcast, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Велика різдвяна книжка, Греція, Дім Мрії, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Слово на перетині, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, домівка, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, Хрущик, Хутір Тихий, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, есеї, карантин, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цінності, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори, історія
  Instagram
  Follow
  Підписатися на розсилку
  Visited map

  visited 15 states (6.66%)
  комірка
  Monastyrski © 2014-2020