Надійка Гербіш
жовтня 20 (Чт) 2016, 21:31
Осіння читанка (дитяча)

Щось довгенько я збираюся із думками цього разу – лодзьке життя, із навчанням-роботою-побутом і постійним дощем, який вимагає неабиякої винахідливості (а ви спробуйте зайняти вдома чимось цікавим майже-трирічну дівчинку впродовж довгих тижнів, коли нагода погуляти надворі випадає півгодини на пару днів!). Тому три окремих записи, які я планувала раніше – про «улов» Львівського форуму видавців, бібліотечні новинки й дитячі осінні книжки – злилися в один. І з того всього вийшла наша актуальна осіння читанка. Ну, майже. Бо про незвичайні книжки, якими Богдана так захопилася зараз, і французькі читання – окрема розмова.

Осіння читанка (дитяча)

Про «Що ховається у лісі» Айни Бестард я вже згадувала в цьому дописі. Це – любов.

 

«Кухню пані Вишеньки» Сильвії Платт я так сильно хотіла завдяки тамтешнім ілюстраціям улюбленої Богдани Бондар. Деталі її малюнків можна розглядати годинами – і від того розглядання всередині розгорається такий дуже теплий вогник домашнього затишку.

Осіння читанка (дитяча)
Осіння читанка (дитяча)

Молоде київське видавництво «Братське» щоразу тішить ніжністю своїх книжок. Я вже писала нещодавно про «Гойдалку під кленом» і про те, як сильно ми її любимо.

На Форумі одна чарівна усміхнена пані передала для Данусі нову книжку Валентини Вздульської «Подорож листа» у форматі білінгви зі зворушливими ілюстраціями Даші Ракової.

Осіння читанка (дитяча)

Осіння читанка (дитяча)

 

Інші їхні білінгви – «Скільки? How Many Галини Кирпи та «Монетка. A Coin» Ані Хромової теж дуже припали нам із Данусею до смаку.

Осіння читанка (дитяча)
Осіння читанка (дитяча)
Осіння читанка (дитяча)
Осіння читанка (дитяча) 

«Листи на війну. Letters on the war» - це не та книжка, яку хочеться перечитувати затишними вечорами. Але та, яку не можна оминути увагою. Та, про яку не можна не поговорити з дитиною – коли вона буде готова її зрозуміти.

Осіння читанка (дитяча)
Осіння читанка (дитяча) 

«Їжак Вільгельм» Тані Стус (Віват) – це дуже світла (!), дуже доброзичлива історія про взаємодопомогу й втілення мрій. І, крім того, вона має дивовижну здатність розпускатися новими пелюстками вловлених сенсів при наступних прочитаннях. Ось – хороша й глибока рецензія Христини Содомори.

Scholastic завжди тішить потрібними, добротними книжками. Цього разу в бібліотеці я запаслася маленькими книжечками про «життєвий цикл» яблучка, насінинки, води й листка. Написані навдивовижу просто й цікаво, утім, без викидання слів, які начебто складні для дитячого запам’ятовування. Скажімо, хлорофіл. Навіщо воно дитині? А чому ні?

Осіння читанка (дитяча)
Осіння читанка (дитяча)
Осіння читанка (дитяча)
Осіння читанка (дитяча)

Ігор розказує, що наступного ранку після того, як книжки з’явилися в домі (увечері вони перечитувалися багато разів), дівчинка прокинулася і побігла шукати «нові книжечки».

Ну, а оскільки дощ не вщухає, ми проводимо багато часу вдома, печемо печиво й піцу, обійти цю тему в книжці було несила.

Ще одна з позичених на той раз дитячих книжок – про те, що відбувається зі сміттям. Цікава, але написана для старших дітей, школярів.

Ну й наші давні осінні книжки, про які я вже згадувала в попередніх «серіях» оглядів нашої дитячої бібліотеки: «Зайці в полі варять борщ» Євгена Гуцала, «Печені яблука» Оксани Куценко, «Коли Петсон сумує» Свена Нордквіста, «Найважливіша знахідка» Надійки Гербіш, «Гарбузовий рік» Катерини Бабкіної.

Осінньо-щоденникове

Ще одне теперішнє захоплення Данусі – pop-up книжечки. Поки покажу трохи фото на поспойлерити, а більше – якось згодом.

Осіння читанка (дитяча)
Осіння читанка (дитяча)


А що ваші дітки читають вам восени?

 • Домашнє навчання для дворічок
 • Данусині книжки - продовження
 • Подорожні нотатки з Львівського форуму видавців
 • Адвент
 • "Одного разу на Різдво"

 • Мене звуть Надійка.
  Письменниця і перекладачка,
  пригодошукачка і мандрівниця.
  Закохана дружина і
  щаслива мама маленької дівчинки.
  Полюю за натхненням
  і з радістю ним ділюся.
  Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
  Нові книжки
  Мітки
  100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Греція, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори
  Instagram
  Follow
  Підписатися на розсилку
  Visited map

  visited 15 states (6.66%)
  комірка
  студія "ИРІЙ" © 2014