Надійка Гербіш
грудня 15 (Вт) 2020, 10:23
У Софії Київській презентували «Велику різдвяну книжку»
10 грудня у митрополичих палатах Національного заповідника «Софія Київська» відбулася презентація «Великої різдвяної книжки», авторами якої є письменниця Надійка Гербіш та історик Ярослав Грицак. У заході взяв участь Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви.
У своєму слові Блаженніший Святослав назвав видання «книжкою про колядки по-сучасному».
«Ця книжка є особливим запрошенням до діалогу і спілкування між тим, хто вміє колядувати, і тим, хто не вміє, між тим, хто знає щось про колядки, і тим, хто взагалі не усвідомлює їхнього існування в нашому сьогоденні, між віруючим і невіруючим», – сказав Глава УГКЦ і додав, що в колядках світське і релігійне, сучасне і вічне сплітаються в одне. У цьому, за словами Предстоятеля УГКЦ, полягає і саме таїнство Різдва: «Вічний народжується в історії; Вічний стає предметом дослідження істориків; Боже Слово творить історію і творить культуру». «Що більше Церква говорить про свою канонічність, то більше вона втрачає своїх віруючих, зокрема тих, які могли б ними стати, – зазначив пан Ярослав Грицак під час презентації, у якій брав участь за допомогою онлайн-трансляції, і додав: – Різдво завжди з нами, весь рік. Христос також завжди з нами. Нам потрібно зрозуміти, що Христос є нашим сучасником. А для цього треба розмовляти сучасною мовою. Ми розуміємо, що багато сучасних людей не будуть читати Євангелія, тому є велика потреба почати розповідати про Христа тією мовою, якою вони хотіли б читати».
Додамо, що презентація видання «Велика різдвяна книжка», організована видавничо-освітнім проєктом «Портал» та Національним заповідником «Софія Київська», була не лише культурним, а й екуменічним заходом. Адже разом із Блаженнішим Святославом, Отцем і Главою УГКЦ, та авторами книжки Надійкою Гербіш та Ярославом Грицаком, взяли участь і владика Агапіт Гуменюк, намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря (Православна Церква України), владика Михаїл Аніщенко, екзарх Вселенського патріархату в Києві, Ігор Козловський, президент Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних відносин, і Денис Блощинський, лідер музичного гурту NESPROSTA. Модерував презентацію Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам'яті.
 

 • LB.ua: Надійка Гербіш: «Ми не маємо права боятися говорити про смерть»
 • Тернопільська письменниця презентувала книгу, яка навчить малечу рахувати
 • У Тернополі презентували міні-виставу для Надійки Гербіш
 • «Теплі історії» до кави і шоколаду стали бестселерами несподівано для авторки
 • Теплі історії до кави

 • Мене звуть Надійка.
  Письменниця і перекладачка,
  пригодошукачка і мандрівниця.
  Закохана дружина і
  щаслива мама.
  Полюю за натхненням
  і з радістю ним ділюся.
  Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
  Нові книжки
  Мітки
  100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Велика різдвяна книжка, Греція, Дім Мрії, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, домівка, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, Хрущик, Хутір Тихий, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, есеї, карантин, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цінності, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори, історія
  Instagram
  Follow
  Підписатися на розсилку
  Visited map

  visited 15 states (6.66%)
  комірка
  Monastyrski © 2014-2020