Надійка Гербіш
січня 31 (Сб) 2015, 19:49
Буденні уроки

По душі гуляють протяги. Страшно, сумно і весь час думається про тих, хто там. Я страшенно скучила за тою життєрадісною дівчинкою, котра безперестанку тішилася навіть найменшим дрібницям – і навіть не віриться, що це я колись була нею. Мої будні, направду такі прекрасні будні, про які я колись лише мріяла, часто минають неусвідомленими, багато чудесного залишається поза увагою, поза вдячністю. І та внутрішня напруга, що страшенно втомлює.

Але я вірю в Його світло. Вірю в те, що Він збереже. Вірю в те, що всупереч усьому Він – Бог.

Я кажу своїй донечці, що Він – Бог. І що Він тримає Усесвіт у Своїх долонях. І що ми – теж у Його долонях.

Материнство навчило мене, що виходити на прогулянки треба практично в будь-яку погоду. Навіть коли геть не хочеться. Навіть коли заплакані очі. І ці прогулянки лікують. Ми роззираємося довкруж, знайомимося з перехожими собаками, сміємося і співаємо. Ми дивимося на небо і підставляємо щічки світлу. І стає добре.

Материнство навчило мене, що є рутинні речі, котрі мусиш робити, навіть коли, здається, не залишилося жодних душевних сил на побут. Я готую супи, тішуся, що восени насушила зелені, наморозила кольорових овочів, розказую своїй дівчинці, що настане весна і в пухку землю знову можна буде кидати насіння. І воно неодмінно проросте.

Малючка раз у раз просить почитати з нею книжки. І я вкотре показую їй малюнки Мишенятка, і мандаринок, і гарбуза, і їжачків, і каченят, і ластівок, і горобців. Так материнство рятує мене від перенасичення новинами. Дає мені втишення, відпочинок, спокійну радість.

Материнство навчило мене, що схиляти серце в молитві, заваривши чаю, виглядаючи у вікно, читаючи Псалми, треба з самісінького ранку, доки малятко ще спить. Щоби на серці ставало легко й просторо, щоби усмішка була щирою і світлою, щоби думки були зайняті Його словами, а не уривками снів про війну.

Я обіймаю свою дитину й молюся про дорослих дітей інших матерів. Прошу Бога захистити їх. Зберегти. Доторкнутися їхніх сердець Любов’ю. Я вигадую казки й колискові, готую нові книжкові проекти. І чекаю. З дня на день. Покладаючись на Його милість.

Буденні уроки

 • Про Віру і Невидимого
 • 27
 • Дорога, радіо і дощ
 • Щоденникове
 • Уберегти серце

 • Мене звуть Надійка.
  Письменниця і перекладачка,
  пригодошукачка і мандрівниця.
  Закохана дружина і
  щаслива мама.
  Полюю за натхненням
  і з радістю ним ділюся.
  Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
  Нові книжки
  Мітки
  100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, podcast, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Велика різдвяна книжка, Греція, Дім Мрії, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Слово на перетині, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, домівка, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, Хрущик, Хутір Тихий, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, есеї, карантин, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цінності, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори, історія
  Instagram
  Follow
  Підписатися на розсилку
  Visited map

  visited 15 states (6.66%)
  комірка
  Monastyrski © 2014-2020