Надійка Гербіш
березня 15 (Нд) 2015, 22:01
"Липкі підлоги хороших мам" і мій баланс встигань та невстигань

Якось Юля – дівчина, з якою ми не знайомі, але котра пише мені листи, які страшенно підбадьорюють, – запитала про те, звідки береться мій час. Я довго тягнула з відповіддю (бо ж час, навіть коли з ним товаришуєш, не тягнеться у всі боки), сподіваючись колись написати розгорнутий текст з прикладами… ну й вигадати якусь унікальну методику тайм-менеджменту, яка б розв’язала всі мої проблеми й дозволила поділитися чимось насправді вартісним, заодно. Але методика не вигадалась, часу на розгорнуту відповідь не додалося, ділюся тим, що є, так, як є.

 

Перше, банальне: я встигаю далеко не все. І навіть не половину. Зараз мені доводиться жонглювати добрячим жмутом обов’язків різного об’єму й ваги: сімейне життя і маленька дитина, домашній побут (ох, це дається найтяжче), робота, творчість, громадська активність, служіння в церкві, який-не-який догляд за собою (інколи він обмежується помитою головою і почищеними раз у день зубами), друзі, цікаві проекти, поїздки, спілкування з читачами, ситуативне навчання – і це, очевидно, не вичерпний список.

Друге, теж банальне: не все, що я встигаю робити, я роблю добре. Віддаючи більше зусиль якійсь одній справі, я неодмінно занедбую інші. Тому що це – природно. Тому що новини знесилюють. Тому що я лінива і недостатньо організована. Тому що мій побут не достатньо добре заточений під мій стиль життя і його потреби. Тому що авітаміноз. Тому що неможливо служити двом панам… Словом, я не почуваюся через це винною (точніше, намагаюся не почуватися). Оптимізую, що можу, на решту – закриваю очі. З відносно непогризеним внутрішніми монстриками сумлінням.

Передусім тому, що пріоритетні сфери мого життя, як правило, не страждають.

 

Щодня в моєму дні, яким би насиченим він не був, є час на молитву й читання Біблії.

Щодня в мене є час на спілкування з чоловіком.

Щодня найбільше моїх зусиль і уваги присвячується моїй маленькій донечці – і ні, у нас нема няні, а моя мама приїжджає в кращому випадку раз на тиждень на кілька годин.

Щодня (за винятком днів із відверто кепською погодою) ми гуляємо надворі.

Щодня я стараюся знайти трохи часу на себе (читання, чай зі смаколиками, онлайн-навчання, велосипед, творчість, розмови з подружками).

Щодня я намагаюся хоч трошки, але попрацювати.

Щодня я прибираю (хоча увечері це далеко не завжди помітно).

Щотижня я відділяю якийсь час для служіння церкві, громаді міста, країні (у інший час це звучало би страшенно пафосно).

 

У мене є дуже сильна внутрішня мотивація робити ці справи завжди і відносно добре.

Натомість страждають дуже багато інших сфер: на більшість читацьких листів я не встигаю відповісти (і моє сумління мене добряче колупає з цього приводу); миття посуду – для мене випробування, котрого я всіляко намагаюся уникнути, але безрезультатно; якби не старання моєї бабці й відділи готової їжі в сільпо, ми б харчувалися через день (дитині я готую сама і з натуральних продуктів, але недостатньо часто, хоча розумію, що ГВ – не вічне); за межами спальні підлога миється доволі рідко; на манікюр я не ходила років зо два; чимало цікавих і вартісних проектів прийшли повз мене, бо я банально не встигала… знову ж, список можна продовжувати.

У мене, звісно, є стос виправдальних аргументів… Але кому вони потрібні. Факти залишаються. Справи накопичуються – час спливає.

Я не маю якихось секретів тайм-менеджменту, якими могла б поділитися. Узагалі. Просто є пріоритети, котрі мотивують. Є чітке усвідомлення того, що стосунки і внутрішня радість важливіші за кількість напуцованих до блиску тарілок і частоту з’явлень домашньої випічки на столі.

Ні, мене не гризе сумління, що я попрацювала сьогодні менше, ніж хотілося би, тому що довше обіймалася з донечкою чи говорила з чоловіком. Так, коли тільки в мене з’явиться така можливість, я інвестую в посудомийну машинку і додаткову шафу з достатньою кількістю поличок. І в хороший пилосмок. І нову пральну машинку. Та взагалі, в нову кухню, якщо на те пішло. Але зараз такої можливості немає. Раніше я страшенно цим переймалася. Зараз багато-чого змінилося, а я стала трохи мудрішою. І миття посуду за сім’єю, ота сізіфова безконечність, просто нагадує мені, що в моєму житті був період, і то доволі довгий, коли я вважала, що побутові незручності мають якесь значення.

Так, я хочу встигати більше. Краще приборкати побут – таким чином звільнивши більше часу для пріоритетних і приємних мені справ. Потрохи вчуся. Інколи сильно засмучуюся, що не вдається. Переважно просто радію тому, що таки вдалося зробити. Кожній маленькій справі. Кожній радісній усмішці моєї доньки і блиском в чоловікових очах. Тому що...

 

...GOOD MOMS HAVE STICKY FLOORS, MESSY KITCHENS, LAUNDRY PILES, DIRTY OVENS, AND HAPPY KIDS.

*фото не моє 

 

 

P. S. Я кілька разів писала на тему організації часу для навчання для прекрасного проекту iversity, тож якщо ви читаєте англійською, ласкаво запрошую:

 

Confessions of an unorganised MOOCer

5 Ways MOOCing Benefits Your Children

MOOCing for Expectant Mothers: 5 hints to do it better and with more fun

 

 • Чому я купую своїй дитині дерев’яні іграшки
 • 27
 • 2013-тий у приводах сказати «Дякую»
 • Щоденникове
 • Листи

 • Мене звуть Надійка.
  Письменниця і перекладачка,
  пригодошукачка і мандрівниця.
  Закохана дружина і
  щаслива мама маленької дівчинки.
  Полюю за натхненням
  і з радістю ним ділюся.
  Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
  Нові книжки
  Мітки
  100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Греція, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори
  Instagram
  Follow
  Підписатися на розсилку
  Visited map

  visited 15 states (6.66%)
  комірка
  студія "ИРІЙ" © 2014