Надійка Гербіш
вересня 17 (Чт) 2015, 15:46
Щоденникове - Напередодні

Напередодні невизначеності, яка завжди захоплює за великих змін й у довгій дорозі, так хочеться запам’ятовувати кожну дрібничку тут, у звичному просторі, у звичному трибі життя. Я знаю, що часу на такі дрібниці геть немає, але вони мені чомусь такі важливі, аж не можу не замалювати їх хоч кількома штрихами.

Щоденникове - Напередодні

Збаразька осінь – це, якщо зовсім коротко, вітри, яблука і жоржини. І ще малина («манє») – її Пташатко вимагає щодня і багато. Я беру дівчинку собі за спину в рюкзачок і ми разом йдемо ту малину збирати. Червоні пальці і щоки. І стільки задоволення.

Данусиній прабабусі на очі навертаються сльози щоразу, коли дівчинка каже їй дякую чи будь ласка («дяпа» і «бадяка»). Я мерзну, одягаюся тепло, дівчинка бігає по хаті зовсім гола й обурюється, коли хочу вкрити її навіть найтоншим покривалом уночі. Сусід передав домашніх персиків, сусідка – груш. Я варю гарбузовий крем-суп і Дануся просить ще. І ще.

Подруга із видавництва надсилає ескізи малюнків до моєї нової дитячої книжки. То настільки красиво, настільки красиво, така техніка, такий пензлик, такі кольори – не можу відірвати очей. Я раніше не бачила, як ця художниця працює з книжками, і тепер от вражена, і ще дуже-дуже щаслива. Дивитися на героїв, яких ти сама вигадала, коли вони отак оживають – це ж диво, правда?   

Листуємося з редакторкою з приводу моєї іншої книжки. Яка тільки має писатися – і пишеться зовсім потроху. Ось інше диво – мріяти про те, чого ще немає, але вимальовується якраз із тих мрій, і розмов про мрії.

Читачі пишуть листи й присилають теплі, зворушливі фотографії з моїми книжками. Хтось каже, що нова книжка дуже смілива. Так, смілива. Тому особливо тішуся добрими, лагідними відгуками. Я знову не встигаю відповідати на всі листи, але радію кожному.

Прийшли нові книжки на переклад – найкращі з тих, які доводилося читати. І думається про пізню осінь, і про холодну зиму, і про довгі вечори, і про те, як хочеться уже взятися за роботу. А тоді згадую, що ще зовсім трохи – і так багато всього зміниться. У житті з’являться нові обов’язки й клопоти. І роботи стане в рази більше. Але, дасть Бог, приємнощів і мандрівок побільшає теж. Я хвилююся, дуже хвилююся. Молюся і нишкну в світлих мріях. Біжу, заклопотана, до своїх хатніх справ. Прокидається дівчинка – і в мене вже немає часу ні про що думати. Тільки гуляти, гратися, танцювати, обійматися і читати книжки.

У ці дні немає змоги скористатися із запрошень на дуже цікаві, красиві і важливі події. З одного боку – шкода, а з іншого є розуміння, що подій в близькому майбутньому може бути дуже, аж занадто, багато. І чим більше є часу насолодитися тихою провінційністю (хай і дуже заклопотаною і забіганою) – тим краще.

У моєму кабінеті стоять пахучі барвисті букети – як нагадування про тепло минулих презентацій. Я перебираю книжки, вибираючи найважливіші для цього періоду, кладу у валізу й зі смутком і перепрошенням дивлюся на ті, що залишилися стояти на полицях – чекати нашого повернення. Дівчинка засинає, міцно обіймаючи свого ведмедика, і наспівуючи йому свою колискову. Ми йдемо з Ігорем вечірнім містом, залишивши доню на бабцю Таню чи тітоньку Олю – вони приїздять до малої улюблениці за першим нашим покликом – тримаємося за руки і говоримо. І від того добре.

 • Щоденникове: великі зміни, маленькі очікування
 • ...і ще б я її обняла
 • 2014. Підсумки
 • Дорога, радіо і дощ
 • Щоденникове

 • Мене звуть Надійка.
  Письменниця і перекладачка,
  пригодошукачка і мандрівниця.
  Закохана дружина і
  щаслива мама маленької дівчинки.
  Полюю за натхненням
  і з радістю ним ділюся.
  Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
  Нові книжки
  Мітки
  100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори
  Instagram
  Follow
  Підписатися на розсилку
  Visited map

  visited 15 states (6.66%)
  комірка
  студія "ИРІЙ" © 2014