Надійка Гербіш
січня 22 (Пт) 2016, 21:15
Буденні радості

Буденні радості

З цього запису могло б вийти кілька статусів на фейсбуку, ггг. Але, здається, пора занотувати щось таке домашнє-щоденникове тут. (Тим паче, що почалася насичена екзаменаційна сесія, а під час сесій і дедлайнів я завжди я маю велике таке натхнення на різні творчі забавки з Данусею, для книжок і блоґу, ггг).

У дитинстві я мріяла, щоб у мами було довге волосся (мама завжди носила коротке каре), тож дізнавшись, що чекаю дівчинку, почала запускати своє – теж із короткого каре,. Але моя дівчинка пішла далі: щоразу, коли вона бачить, що я беру в руки резинку, кричить «мама, нііі!» і взагалі-взагалі ніколи не дозволяє заплітати волосся. Якщо ж я заплела його в іншій кімнаті, вона стягує резинку, швидко її кудись ховає і спокійним голосом (з інтонацію «ну, що поробиш, нічим не можу тобі допомогти») каже мені «(не)ма». Постригтися чи що?

Буденні радості
Буденні радості

Вкладаємося спати. Мацьопі дуже треба обіймати нас обох і гладити нас по головах. А потім вмостити подушку «в ногах» ліжка, поближче до вікна, відслонити штори і дивитися на підсвічений ліхтарями «сянь» (сніг). Або на «масік» (місяць), зяєти (зірочки) і літаки в безхмарні ночі. Якось Ігор її гойдав до сну, а я виглянула надвір і побачила сніг! Довго стояла так, тож Ігор здогадався, що там випало, і тихо мене про це запитав. «Сянь!» - вчула і одразу зірвалася на рівні ноги дитина, підбігла його розглядати, а тоді показувала його своїм іграшкам і навіть іграшковому візку. Скажіть, одразу видно, що моя донечка?)))

Поки тато був в Україні, дівчинка розказувала перед сном «тато-мама, тато-Бодяна, мама-Бодяня, мама-тато». А коли приїхав, вона, засинаючи (і дивлячись у вікно) раптом видала: «Тютю (трамвай) є, бвума (машина) є, алєня (ялинка) є, тятя є, мама є, Бодяна є, ВСІ є!».

Буденні радості
Буденні радості

Удень теж любить дивитися на сніг за вікном. І за сніданком, поїдаючи медові пряники (які сама ж допомагала пекти) й запиваючи їх молоком, і будь-коли вдень. Прийде, сяде на підлогу коло вікна (воно, власне, від підлоги починається), знесе своїх ляльок і м’які іграшки, вмоститься поруч, і спостерігають собі, як пташки тлумляться поміж гілочками туї, що виросла просто перед нашим вікном. Інколи я теж сідаю коло них, і ми довго спостерігаємо за всіма «кай», придумуючи їм історії і «витлумачуючи» те, що вони там говорять.

А взагалі, дівчинка – така помічниця, така помічниця! Я вже їй купила іграшковий набір швабри-мітли-щітки-совка, а вона все одно тягнеться до великих, замітає, місить тісто, «миє» посуд, прибирає, виливає за собою з горщика, миє ванну, витирає пил (і намагається вимити стіни, ааа), складає одяг, іграшки, книжки, а коли все гарно розкладе, бере свій іграшковий фотоапарат або телефон і робить «так-так» (клац-клац). Навіть не знаю, в кого вона могла такого навчитися!))

Дуже ніжна. Цілує-обіймає своїх лялечок, нас із татом, поправляє подушки-ковдри і їм, і нам, дуже любить робити «масязь». Якось ми обговорювали з Ігорем якісь документи, я різко увімкнула емоційний тон, Богдана розгублено дивилася на мене, тоді ніжно торкнулася, усміхнулася, сказала «мама ааа» (мама кричить) і взялася мене обіймати-цілувати. Обійме міцно, поцілує і дивиться, чи мені «полегшало». Тоді знову. І знову. І ще.

Буденні радості
Буденні радості

Не соромиться проситися в туалет, навіть коли ми поза домом (раніше вона просто терпіла, і це мене дуже непокоїло). Дуже пишається, скориставшись дорослим туалетом (з моєю підтримкою, звісно). Я танцюю з радості, вона тішиться ще більше.

До речі, коли дуже тішиться, співає «атютютю». Узагалі, дууууже багато співає. Так само дуже багато «читає» вголос книжки. Собі, нам, іграшкам. Знесе собі купу книжок і надовго залипає. Коли ми читаємо їй, вона слухає кожне слово до самого кінця, тоді закриває книжку, розгортає на першій сторінці й вимагає «сє!»

90% часу ходить без одягу, узагалі. Коли ми її хочемо одягти на ніч (вона спить розкрита), швиденько лягає на бік, складає ручки під вушком і міцно заплющує очі. Часом ще й сопе, як тато))). А ще вона так «спить» в тата на плечі, коли не хоче його відпускати від себе.

Буденні радості

У тиждень, коли в мене чотири іспити, купа документальних справ і робочий проект найвищої важливості… я більшість часу проводжу на підлозі, за читанням дитячих книжок з Богданкою. Вона кладе мені голову на плече (точніше, на руку вище ліктя) і тримає за палець, ніжно його погладжуючи. І час від часу цілує. У ті миті вся суєта відступає, і я так якось ясно усвідомлюю, де головне, де найкраще.

Коли я йду на навчання, вони з татом завжди так зворушливо махають руками мені з вікна «папа». Коли приходжу, Мацьопа виконує свій традиційний танець ‘welcome home, Mama’. Сьогодні от заходжу, а вона саме говорить зі своєю тітонькою Олею телефоном, а побачивши мене, каже впевнено, у найкращих традиціях «західних» мов: «Мама Є дьома».

Буденні радості
Буденні радості 

 

А ще сьогодні цій дивовижній (у всіх сенсах) дівчинці виповнилося два роки. Ці нотатки писалися давніше, «на коліні», тож вони не виглядають дуже святковими. Хоча, чому ж ні. Щонайменша буденна дрібничка в присутності Богдани – це справді свято. Може, тому що вона – моя втілена мрія, моя відповідь від Бога, моє диво. А, може, тому, що діти – це просто найкраще, що може трапитися з дорослими. 

 • Про красивих жінок
 • Мамський щоденник
 • Рік невимовної вдячності
 • 27
 • Щоденникове

 • Мене звуть Надійка.
  Письменниця і перекладачка,
  пригодошукачка і мандрівниця.
  Закохана дружина і
  щаслива мама маленької дівчинки.
  Полюю за натхненням
  і з радістю ним ділюся.
  Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
  Нові книжки
  Мітки
  100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Греція, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори
  Instagram
  Follow
  Підписатися на розсилку
  Visited map

  visited 15 states (6.66%)
  комірка
  студія "ИРІЙ" © 2014