Надійка Гербіш
березня 12 (Сб) 2016, 13:26
Прогулянка Вроцлавом

Ну що, ловіть собі прогулянку для вихідних: як і обіцяла, сьогодні покажу Вроцлав і розкажу про кілька його цікавинок.

Прогулянка Вроцлавом

Перше, що кинулося у вічі – погода в місті змінюється кілька разів на день! Дощ, сонце, дощ, похмуро, сонце, дощ… Такого я не бачила навіть у Лондоні! До речі, Вроцлав часом навіть порівнюють з Лондоном: тут теж звідусіль можна почути різні мови й говірки. Вроцлав – студентське місто, а ще сюди часто навідуються туристи з сусідньої Німеччини. Багато з них шукає тут своє коріння. Теперішнє «корінне» населення міста – польські переселенці зі Львова. А мешканці, які заселяли його раніше, були переселені до Німеччини після Другої світової війни.

Прогулянка Вроцлавом 

Свого часу місто могло похвалитися неймовірною кількістю красивенної архітектури і старовинними мостами – їх було понад 300. Більшу частину цього спадку зруйнувала війна. Але навіть сьогодні, посеред того, що залишилося, можна знайти дуже багато витончених будівель із цікавими історіями.

 

 

 

Прогулянка Вроцлавом

 

 

Прогулянка Вроцлавом

 

У Вроцлаві (як і в Ґданську та Варшаві) завдяки фундації Free Walking Tour проводяться безкоштовні екскурсії англійською та німецькою (охочі можуть залишити екскурсоводам «на чай» будь-яку суму). Вам подарують також безкоштовну мапу в подарунок з найважливішою інформацією про місто (словничок, де їсти, де подивитися місто згори, купити сувеніри, які фільми подивитися про Вроцлав, які книжки прочитати).

Цього року місто виконує роль Європейської столиці культури – тож всі музеї безкоштовні.

Місто абсолютно пласке, і в центрі ви знайдете лише одні сходи, при вході у єврейський квартал. Справа в тому, що тут у давнину «починалося» місто. Купці, які приїздили на Ринкову площу торгувати своїм крамом, приносили на підошвах бруд і болото (тоді, звісно, ще не було сміттєзбиральників і бачків для сміття), і з роками центр став дещо вищим за найближчі околиці. До речі, чи зауважували ви, що для того, аби ввійти в будь-яку готичну церкву, треба спуститися на сходинку чи дві? Усі готичні церкви були збудовані на одному рівні з містом – тим, яким воно було колись.

 

 

 

Прогулянка Вроцлавом

  

У Вроцлаві ви знайдете (якщо будете старанно шукати або ж запишетеся на відповідну екскурсію) понад 350 гномів. Їхня історія пов’язана з Вроцлавською Помаранчевою революцією. Професори й студенти протестували проти комуністів, що захопили вплив у місті. Вони робили це в мирний спосіб, за допомогою іронії. Наприклад, роздавали містянам рулони туалетного паперу (рідкісної штуки в комуністичних містах). За це їх садили до в’язниць. Ще активісти малювали по стінах графіті з текстами типу «комуністи, йдіть додому» чи «свободу демократії». Влада замальовувала ці надписи білою фарбою. У місті з`являлося все більше білих плям на будинках. Містяни взялися малювати на них гномів (krasnal – гном польською нагадує за звучанням словом красный, червоний; слово, яке асоціювалося з комунізмом). Згодом, у часи демократії, на пам'ять про Помаранчевих повстанців, у місті встановили 10 перших гномів. Але вони стали такою чудовою атракцією, що зараз це – чудовий маркетинговий, хоч і дуже дорогий, хід. Встановити коло свого закладу відповідного гнома – гарний спосіб привабити туриста (як мінімум,до свого гнома).

Прогулянка Вроцлавом
Прогулянка Вроцлавом
Прогулянка Вроцлавом
Прогулянка Вроцлавом
Прогулянка Вроцлавом

У місті знайдете також пам’ятник «Тваринам, яких ми з’їли» від анонімного Споживача.

 

  

На Катедральному острові багато легенд і цікавих пам’яток. Але, як на мене, найромантичніше в ньому те, що всі ліхтарі досі – ґасові. За п'ятнадцять хвилин до заходу сонця чоловік у довгому чорному плащі йде вулицями й запалює ліхтарі. Один за одним.

Про старий університет теж ходить багато легенд. Але якщо я почну їх переповідати, хлопцям із Безкоштовних екскурсій нічим буде вас здивувати.

Вони також розкажуть вам, чого у центрі дві площі: одна – німецька, а друга – польська (пропагандисти «польськости» Вроцлава мали хорошу стратегію). Розкажуть і про те, як, щойно відбудувавши місто, вони пережили великий потоп (школярі добиралися на навчання човнами, ото пригода!), який поруйнував у місті чимало. Але саме тоді містяни почали насправді перейматися його долею. І змінили його обличчя до невпізнання. (До речі, по місту часто можна зустріти фотографії, яким воно було раніше.)

 

Прогулянка Вроцлавом

 

Прогулянка Вроцлавом

 

Прогулянка Вроцлавом

 

 

 

Прогулянка Вроцлавом

 

Прогулянка Вроцлавом

 

Прогулянка Вроцлавом

 

Прогулянка Вроцлавом

 

Прогулянка Вроцлавом

 

  

Прогулянка Вроцлавом

 

Прогулянка Вроцлавом

 

Прогулянка Вроцлавом

 

Прогулянка Вроцлавом

 

Прогулянка Вроцлавом

 

 

Прогулянка Вроцлавом

 

Прогулянка Вроцлавом

 

Прогулянка Вроцлавом

 

Прогулянка Вроцлавом

 

У місті кілька українських закладів, але я ще раз хочу розповісти про той, у якому мені було так добре. Знаю, то відверта реклама, але я так хочу, щоби в молодих власників усе вдалося, і ми змогли приїхати туди на Різдво: вікна кав`ярні "Pod Zlotym Pucharemвиходять якраз на площу, де відбувається (один із найкращих у Європі!) різдвяних ярмарків. До речі, я вже мрію про ширококутний об’єктив, бо в мій портретник вміщалися лише дуже маленькі уривки краси за вікном.

 

Прогулянка Вроцлавом

 

 

Прогулянка Вроцлавом

  

Але й у інші пори року там гарно: стара ратуша з дзиґарями, площа, музики, бульбашки, коні з бричками і буденна краса старого європейського містечка. А ще там дуже смачно (горіховий торт із солоною карамеллю – мій фаворит) і недорого (наприклад, у популярній Costa Coffee за схожі тістечка й каву довелося б заплатити більше).

Вхід – у цю широку браму в будинку посередині. Реклама там не дозволена, тож вам доведеться скористатися домофоном (код вказаний на плакаті, що стоїть поруч) і піднятися на другий поверх кам’яниці.

Більше прекрасних інтер’єрів кав’ярні і фото з презентації – тут.

Фотографій на місто згори немає – я обходила високі вежі, щоби згодом повернутися сюди з Ігорем і Богданою і побачити ту всю красу разом.

 • Про часоплинність
 • 5 справ, котрі варто зробити в березні
 • 2014. Підсумки
 • 27
 • Дорога, радіо і дощ

 • Мене звуть Надійка.
  Письменниця і перекладачка,
  пригодошукачка і мандрівниця.
  Закохана дружина і
  щаслива мама.
  Полюю за натхненням
  і з радістю ним ділюся.
  Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
  Нові книжки
  Мітки
  100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Греція, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори
  Instagram
  Follow
  Підписатися на розсилку
  Visited map

  visited 15 states (6.66%)
  комірка
  студія "ИРІЙ" © 2014