Надійка Гербіш
березня 17 (Чт) 2016, 23:48
Щоденникове

Під вечір вулиці залиті тим незвичним карамельним передзахідним світлом, яке я рік у рік мріяла навчитися добре фотографувати в подорожах. Зовсім недавно я, урешті, вивідала маленькі фотографічні хитрощі, проте все рідше ношу фотоапарат з собою.

Маленькі пекареньки теж не обходяться без хитрощів: відчиняють вікна, зваблюють запахами свіжої випічки. Інколи я не стримуюся, забігаю в котрусь і витрачаю пригорщу дріб’язку з кишень.

Щоденникове

Вітер уже весняний – тож на мені бежевий фетровий капелюх й італійські черевички, які безперестанку нагадують про подорожі.

У скриньку за минулі два тижні лягло цілих п’ять запрошень на книжкові події в трьох різних країнах. А на додачу прийшли листи про те, що мої книжки вже за кілька тижнів побачать Болонью і Лондон у стильних видавничих каталогах. Я поки вдячно погодилася лише на одну подорож, до країни, у якій досі не була, але про яку дуже-дуже мріяла (так сильно, що роками видивлялася фотографії, фільми, читала книжки і запоєм слухала її музику). Тож з цієї нагоди я навіть замовила собі красиву-красиву сукню.

Ці дні, мушу визнати, багаті на маленькі радості: прогулянки, сирники, розмови, листи, зустрічі, якісь там академічні успіхи, дуже приємні огляди нової книжки й відгуки з приводу, цікаві й доброзичливі інтерв’ю, неймовірні скарби, знайдені для Данусі в американській дитячій бібліотеці.

Щоденникове 

Я навіть побачила справжнього «Оскара» - але так поспішала, що не сфотографувала його. А просити «дати потримати» було геть незручно. Про це розкажу якось детальніше, бо тут ідеться про Лодзький лувр, де ще дуже багато всього цікавого.

А ще на тижні ми з І. розбиралися із усілякими штучками типу зонального фокусу в фотоапараті – і це нагадало мені щось, чим дуже хотілося поділитися ще раніше. Бо попри те, що всі ці чудові маленькі радості розфарбовують мої будні, вони радше створюють боке на тлі, повноцінно не втрапляючи у фокус.

Бо кожен із цих днів я перевіряю скриньку, щоби побачити лист від подруги, яка вже досить давно не виходить на зв’язок напряму. Вона в гарячій точці й дається чути лиш опосередковано, через когось, хто в той чи інший момент опиняється на кілька кілометрів ближче до мирного життя.

Бо кожен із цих днів я молюся про те, щоби Його ангели затуляли її крильми.

Мій ранковий час, поки найдорожчі сплять, минає на кухні: з восковою свічкою, Біблією, кількома улюбленими книжками, які знову (вкотре!) перечитую, молитовним щоденником і великим горням кави. Я намагаюся просіювати щоденні досвіди через сито Його слів, зосереджуватися на найважливішому.

Щоденникове 

Оскільки моє тепер – то знову період очікувань. Звістки від подружки. Нового кроку у важливих процесах – тих, що я колись називала тут вершинами, до яких провести може лише Він. Ці вершини – то щось дуже важливе, дуже значне, таке неосяжно велике, особливо для мене малої, слабкої, непомітної. То таємниця, якою хочеться похвалитися, щоби вона мені (малій і непомітній) додала якоїсь значущості.

Але час чекання викристалює смирення. І велику вдячність. І знову це усвідомлення, що суть – не в мені. Я – просто маленький інструмент, котрому на якомусь етапі довірили дуже важливу місію.

І що суть навіть не в цій важливій місії, а в Тому, Хто її довірив.

Щоденникове 

Для мене так важливо знати, що Він – той, хто береже мою подружку там, де вона зараз. Хто тішить мене ніжними ранками і призахідним світлом посеред просторих вулиць. Листами і потисками рук. І Хто тримає все в Своїх долонях.

Інколи я, забуваючи про те, що справді вартісне, боюсь, щоби щось не «зірвалося». Подорож. Нова країна. Нова книжка. Проект. Нова тема. Вершина, яка встигла наблизитися так запаморочливо за один лист і знову здається недосяжною в очікуванні наступного.

І в ці моменти страху я зрадливо випускаю з фокусу справжнього Автора. І те, що без Нього нічого не має значення.

А з Ним – нічого не страшно.

Але потім Богдана прибігає, каже мені «мама, нє паць», коли я, чимось зворушена, шморгаю носом на кухні, садить мене собі на коліна, гладить по спині, повторює «нє паць, мама!». Затуляє тата імпровізованою парасолею «сьоб нє досць падав». Цитує напам’ять наші з нею улюблені дитячі книжки. Прикладає пальчика до губ: «тссс, мама», коли я щось прошу її без усмішки чи серйозним тоном.

Щоденникове

І я згадую, як колись – в окремих епізодах, та все ж – я страшенно переймалася, чи буде все добре з малятком, яке тлумилося в мене в животі. І заспокоювалася тільки тоді, коли довіряла це малятко в Його руки.

І сьогодні, поки я дозволила дівчинці спершу подивитися мультик, а тоді малювати фарбами на кухонному столі, аби написати цей пост; поки за моїми плечима – умивальник з горою немитого посуду, а в скриньці кілька дуже важливих листів, на які я ще не встигла відповісти; поки попереду так багато роботи, а вже зараз – таке всеохопне очікування, я просто хочу довірити все-все в Його руки.

А Він ще ніколи нікого не підводив.

Щоденникове

 

 

 • 100 випадкових фактів про мене ¼ - маленькі радості
 • Про цілі на рік
 • Щоденникове. Про довіру, розбиту вазу, зірки і втрачену безтурботність
 • Повернулися
 • Щоденникове

 • Мене звуть Надійка.
  Письменниця і перекладачка,
  пригодошукачка і мандрівниця.
  Закохана дружина і
  щаслива мама.
  Полюю за натхненням
  і з радістю ним ділюся.
  Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
  Нові книжки
  Мітки
  100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Греція, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори
  Instagram
  Follow
  Підписатися на розсилку
  Visited map

  visited 15 states (6.66%)
  комірка
  студія "ИРІЙ" © 2014