Надійка Гербіш
травня 08 (Нд) 2016, 00:49
Про найщасливіші будні

Котрась із подруг у ФБ долучила мене до флешмобу #реальнажінка, мета якого – показати особистість жінки поза пелюшками й баняками. Але якраз у ті дні Ігор був в Україні, і моє життя крутилося виключно довкола прогулянок-баняків-умивальника-книжечок і наймиліших малих розмов. Як, зрештою, переважно є, навіть коли Ігор з нами.

Про найщасливіші будні

Якщо оглянутися на зроблене з пагорба, скажімо, піврічної висоти, то здається, що встиглося несподівано багато: нові книжки, фотографії, тексти, інтерв’ю, успішно складена сесія, кілька чудових мандрівок і зустрічі з читачами… Але ж 80 відсотків кожнісінького мого будня належать не письменництву й не фотографіям, не навчанню і не світському життю, не подорожам і не манікюру. Вони присвячені щонайтрадиційнішим трьом «К» - Kinder, Küche, Kirche. І (у більшість днів) я тому несказанно рада.

Про найщасливіші будні

Бо ж маленька дівчинка росте так нестримно швидко. З кожним днем усе менше справ, у яких їй потрібна моя допомога. Її розмови дорослішають, вона вимагає суконь і турбується про нас так само зосереджено, як і ми про неї.

А ще тому, що в маленьких вчинках любові – цілий усесвіт радості.

Про найщасливіші будні 

Уявляєте, під час нашої морської відпустки цього тижня я прочитала першу за рік дорослу книжку від початку до кінця. Дуже коротку таку книжку, ‘The Story of the Other Wise Man” Генрі ван Дюка. Я плакала в автобусі, сидячи обличчям до решти пасажирів (нам як пасажирам з малючкою дісталися місця зі столиком), і мені було цілковито байдуже, що вони там собі вимислять з приводу. Ця книжка торкнулася так глибоко й нагадала мені про важливість дрібних, непомітних щоденних справ, деякі з яких легко набридають, інші – робляться на автоматі, а ще інші (ну добре, лише одна, миття посуду) втрапляють в категорію «нестерпне». Книжка, звісно, геть не про ці всі банальності, але й про них теж.

 

Тому – ось, про наші буденні радості. Прогулянки з квітами і лупою (аякже!), листи зі скриньки, подарунки з України, які привіз нам І. від друзів і рідних, хоч я і наполягала, що нічого-нічого не треба нам передавати, адже за якихось півтора місяця ми самі приїдемо в Україну.

Про найщасливіші будні 

Вертаючись із сонячного узбережжя, де морозиво і босоніж по піску, в саму гущу зливи, я думала, що в цьому теж є щось затишне, коли вдома можна знайти чай і мед, трохи шоколаду й хороший такий стосик нових книжок з бібліотеки. Для масштабу докладаю ще дві популярні книжечки, які знайдуться чи не в кожній родинній бібліотеці: віршики Ігоря Січовика і прекрасна історія «Мед для мами». Словом, так, вони гігантські. Данусі вони страшенно подобаються і вона вимагає дивитися й обговорювати їх на реверсі.

Ну а вибрала я саме такі тому, що ми пропускаємо процес засівання городів у Збаражі, а дуже хочеться, щоби дівчинка усвідомлювала весну ще й у такий спосіб. Дві з цих книжок надзвичайно цікаво й весело показують, що буде, коли різні насінинки покласти в землю, поливати й чекати, коли вони виростуть.

 

Про найщасливіші будні

 

Про найщасливіші будні 

 

Я розмалювала дівчинці пір’їнки, які вона знайшла в парку (так, вони «попрані», тому й лежать на кухонному столі, не турбуйтеся, fellow mamas), а Ігор роздрукував ігрові сторіночки на цю ж тему.

Про найщасливіші будні

Але найцікавіше – це оті 5 фетрових тваринок, які лежать посередині. То – пальчиковий театр, який пошила для нас чудова пані Ірина Гогоц. Це такий кайф! Дитина сприймає їх за своїх друзів, а мама може читати книжки різними голосами й вигадувати нові історії, скільки захоче. (Не те, щоби мама не робила цього раніше, але ж так веселіше, погодьтеся!)

Про найщасливіші будні

 

Ну а ще… Мамо, дякую тобі дуже за всю неймовірну любов, за турботу й молитви, за ігри й прочитані книжки, за шоколад і подорожі. Дуже тебе люблю! З Днем матері!

 

 • Про дні, в які несподівано трапилось море
 • Щоденникове - Напередодні
 • Про часоплинність
 • Дитяча книжка "Це - наше і це твоє" від телеканалу "Плюс Плюс"
 • 2013-тий у приводах сказати «Дякую»

 • Мене звуть Надійка.
  Письменниця і перекладачка,
  пригодошукачка і мандрівниця.
  Закохана дружина і
  щаслива мама маленької дівчинки.
  Полюю за натхненням
  і з радістю ним ділюся.
  Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
  Нові книжки
  Мітки
  100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Греція, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори
  Instagram
  Follow
  Підписатися на розсилку
  Visited map

  visited 15 states (6.66%)
  комірка
  студія "ИРІЙ" © 2014