Надійка Гербіш
липня 31 (Нд) 2016, 20:08
100 днів літа: 55-62

У цей тиждень було багато прогулянок, обіймів, розмов, випитого какао, роботи, листів, приготованої їжі, мрій, молитов і навіть одна дочитана книжка. Але найбільш мені цінна та робота, яку Бог – відчуваю – звершує тут у моєму серці. В оцій усій тузі за домом (у багатьох сенсах) і радості бути з найріднішими, любити їх і приймати їхню любов. Обидва почуття звучать усередині так гостро, струни натягуються - і приходять нові усвідомлення, якісь потрібні глибокі зміни. 

100 днів літа: 55-62

День п’ятдесят п’ятий

Дануся танцює на балконі геть роздягнена, ловлячи дощові краплі й розмовляючи з дощем, громом, хмарами. Розпитує, як робиться дощ. Їй подобається слухати, хоч я розповідаю далеко не вперше. Тоді повертається в кімнату, переносить книжки на матрац – по одній чи дві, багато-багато, і просить їй читати.

Вона заснула, я запалила свічку й сіла біля вікна, за яким танцювали під дощем туї і клени, і спробувала зосередитися на текстах до нової книжки.

Дівчинка прокинулася і покликала мене обійматися, а потім ми пішли гуляти післядощовими вулицями. Калюжі мають якісь дивовижні магніти, що діють на дитячі ніжки. Довелось пообіцяти купити ґумаки.

Дочекавшись тата з роботи, Дануся не відпускала його від себе довго-довго, вмостившись спати вже далеко за північ.

100 днів літа: 55-62 

День п’ятдесят шостий

Зовсім вранці, якраз коли наш тато пішов у магазин по продукти, до нас завітав поштар і приніс Данусі біговел! Це була остання з іграшок, які ми планували додати до Данусиного домашнього «парку розваг» цього літа. І хоч після неї довелося добряче затягнути паски, я так тішуся, що вона зможе досліджувати навколишні дворики й парки на власному маленькому біговому велосипедику, відчуваючи вітер у волоссі й радість своїх маленьких перемог.

Ми вибралися на фермерський ринок, зготували борщ і гречаники, салат і рибку на пару. (Татко був щасливий)).

А потім пішли в Староміський парк, де Дануся довго гойдалася на гойдалці й мочила ручки-ніжки у невеличкому ставку. Типова wild-and-free дитина у великому місті, ну що тут скажеш.

Я багато працювала і готувала французькі фотографії.

Уявляєш, цього літа зі мною відбувалася Франція! – повернулася я до І., що сидів поруч.

Я дуже радію, що ти бачиш життя, як казку, - засміявся він.

І, чесно кажучи, я теж радію цьому вмінню – і дуже хочу передати його й Данусі.

100 днів літа: 55-62


100 днів літа: 55-62

 

100 днів літа: 55-62

 

100 днів літа: 55-62

 

100 днів літа: 55-62

 

100 днів літа: 55-62

 

100 днів літа: 55-62

 

100 днів літа: 55-62

 

День п’ятдесят сьомий

Якийсь ну геть домашній. Дощ, багато картинок на пінтересті (гроші на іграшки закінчилися, а ідеї й мрії – ні, тож тепер дивлюся, що можна зробити з картонних коробок))), дочитування книжок, трохи прибирання, усе таке.

Дануся говорить із метеликом і «сонечком-бедриком», що залетіли в хату крізь відчинені вікна. Щодня запитує, де Наталя і Софійка, і коли ми до них поїдемо чи вони приїдуть до нас. Круто, що вона так міцно вже цінує дружбу. Вона співає невгамовно, а я дивуюся неймовірній кількості пісень, які вона пам’ятає – українською і англійською. А ще я дивуюся тому, як уважно вона пильнує, щоби ми поводилися відповідно до ролей, які вона нам безперестанку роздає (улюблена гра – «помінятись місцями»: я – мама, а ти – дитинка, - каже вона) й уміло «виходить» з ролі, коли їй треба знову бути Бодяньою (тьо – Бодяня, а тьо – мама, - пояснює).

І так, у нас однакові піжами :-)

100 днів літа: 55-62

День п’ятдесят восьмий

Мала справи в місті – Дануся з татом залишилася вдома. Місто красиве (особливо, якщо жити в центрі – з цим нам дуже поталанило тут), але я не почуваюся в ньому вдома: потребую просторів і будинків довкола, які б не затуляли схід-захід сонця. Ну, так мені здається. З іншого боку – потрохи починаю призвичаюватися до думки, що кожен період має в собі безліч чудових можливостей і своїх переваг. Увечері ми йдемо з Данусею на прогулянку. 

100 днів літа: 55-62

День шістдесятий

35 років чоловіку, без якого я не уявляю свого життя.
Хотілося б, навіть не знаю, подарувати йому якесь море чи навіть цілий океан, чи хоча би телескоп. Натомість написала йому довгого листа з детальним переліком дрібних радісних пригод, які нас, сподіваюся, чекають у цей його новий рік, замовила настільну гру в подарунок для затишних і веселих вечорів, підготувала домашній пікнік – куплена піца і куплений тарт – при гірляндах. Це дуже круто – мати когось, кому хочеться щоденно примножувати радість.

Правда, початок дня був непростим і мені насилу вдалося приборкати побут і все на купу й навіть встигнути написати текст для чудової християнської спільноти дівчат на ФБ – відтепер маю ділитися своїми маленькими devotionals там щоп’ятниці. А потім піти з Дануською на концерт до Дня народження Лодзя (дівчинка зацінила хіп-хоп) й повернутися до Ігорчикового повернення з роботи.

100 днів літа: 55-62

 

100 днів літа: 55-62

День шістдесят перший

Знову забіганий день: справи в місті затяглися на кілька годин, проте я купила дитині ґумаки!

Увечері ми довго гуляли – на концерті було надто багато людей, тож ми пішли в парк, де ці двоє прекрасних людей гойдалися на каруселях, ну і я їм, звісно, склала компанію. Дануся вірить, що дерева теж гойдаються, коли гойдається вона, і дуже їм за це вдячна.

100 днів літа: 55-62 

100 днів літа: 55-62

 

100 днів літа: 55-62

 

100 днів літа: 55-62

 

100 днів літа: 55-62

День шістдесят другий

Церква-прогулянка-дощ, що почався одразу, як тільки ми зайшли додому. І поки найдорожчі сплять, я видобула залишене в морозилці відерце морозива й пишу. Сподіваюся, сьогодні нарешті ми подивимося якийсь дуже добрий фільм – до речі, я буду дуже вдячна за всі поради :-)

100 днів літа: 55-62

 

100 днів літа: 55-62

 

100 днів літа: 55-62

 

100 днів літа: 55-62

 

100 днів літа: 55-62

 

100 днів літа: 55-62

 • 100 днів літа: 48-54
 • 100 днів літа: 41-47
 • 100 днів літа: 34-40
 • 100 днів літа: 27-33
 • 100 випадкових фактів про мене ¼ - маленькі радості

 • Мене звуть Надійка.
  Письменниця і перекладачка,
  пригодошукачка і мандрівниця.
  Закохана дружина і
  щаслива мама.
  Полюю за натхненням
  і з радістю ним ділюся.
  Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
  Нові книжки
  Мітки
  100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Греція, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори
  Instagram
  Follow
  Підписатися на розсилку
  Visited map

  visited 15 states (6.66%)
  комірка
  студія "ИРІЙ" © 2014