Надійка Гербіш
січня 10 (Вт) 2017, 15:52
План уроків для домашнього навчання трирічок: Моє тіло, Кольори й форми.

Важливі нотатки:

1) Для нас важливо, щоби всі заняття проходили захоплююче, у вигляді гри, і якщо дитина не в настрої для якоїсь активності, я не наполягаю. Натомість, ми додаємо трохи флеру серйозності й дорослості, називаючи певні активності навчанням, тож у нашому домі часто чути фразу: «мамо (чи вчителько – ох, ці мультики!)), ходімо вчитися, вже, вже!»

2) Спілкування здебільшого ведеться українською, однак назви всіх предметів (кольорів, частин тіла тощо) я називаю і українською, і англійською.

3) Основне заняття вдень – вільна активна гра (пасивний перегляд мультиків чи гра на айпеді не вважається вільною грою і обмежується, наскільки це можливо), до якої ми не маємо жодної причетності (англійський термін для цієї гри – self-initiated play). Активності, які ми організовуємо для неї, займають лише близько 20 хвилин у день, однак Богдана активно залучена в побутові справи (приготування їжі, прибирання, магазин), тож ми, працюючи в такий спосіб пліч-о-пліч, інколи обговорюємо прочитані історії чи вивчені принципи.

4) Крім згаданих навчальних книжок і біблійної історії ми читаємо багато художніх книжок щодня – усі на вибір Богдани.

План уроків для домашнього навчання трирічок: Моє тіло, Кольори й форми. 

 

Тема: Моє тіло

Трирічки зі своїми «чому» дуже хочуть знати, навіщо це їм чистити зуби щовечора, митися перед сном і ходити на щоденну прогулянку. Чому б не спробувати їм розповісти?

Біблійна історія: Створення людини

Вірш для запам’ятовування: «Прославляю Тебе, що я дивно утворений!» (Псалом 138:14)

Основні навчальні матеріали: пазл «Тіло людини» (для дівчаток можна такий)

Творчі активності «рентген» (чорний папір, біла крейда, палички для вух, клей або чорне play-doh чи солоне тісто і ті ж таки палички для вух ).

Рольова гра: Граємося в лікаря (тут би знадобилася іграшкова лікарська валізка)

Літера: А (Адам) – складаємо з паличок для вух чи сірничків, малюємо пальчиком по розсипаній на столі манці (обома ручками), ліпимо з пластиліну тощо.

Смачна активність: Для чого нам потрібні м’язи й кістки? Печемо оладку, вирізаємо з неї силует людини. Печемо імбирне печиво у формі «чоловічків». Оладка символізує м’язи – гнучка й м’яка. Однак сама по собі вона не має достатньо міцності, щоби стояти твердо, не згинаючись. Імбирне печиво символізує скелет. Він міцний і твердий, однак йому бракує пружності, щоби згинатися й вільно рухатися. На цьому прикладі пояснюємо дитині, для чого Бог створив одне й інше. Ідея запозичена звідси.

 

План уроків для домашнього навчання трирічок: Моє тіло, Кольори й форми. 

 

Тема: Форми й кольори

Трирічки вже часто добре орієнтуються в кольорах і формах – особливо в тих, що чують чи бачать у повсякденному вжитку. Тому в цьому уроці (у нас урок розтягнений на тиждень або й на довше, приблизно 20 хвилин у день, крім випадків, коли Дануся вимагає продовжувати гру) ми міксуємо одне з іншим, використовуючи класичний навчальний математичний матеріал для малюків як основну базу для цього міксу.

Біблійна історія: Ной і його ковчег (акцентуємо веселку в цій історії – як Божу обіцянку й приклад різних кольорів)

Вірш для запам’ятовування: «Хто ж надію складає на Господа, буде безпечний» (Пр. 29:25 (б)

Основні навчальні матеріали: дерев’яна мозаїка (я переглянула багато різних і, зрештою, зупинилася на цій – дуже-дуже задоволена, з нею можна вигадати просто безкінечну кількість цікавих активностей), геометрична пірамідка, балансир «Ковчег» - для обігрування історії з Ноєм, ікеївський набір геометричних фігурок, дерев’яний конструктор «веселка».

Книжки:

«Пальчикові заняття: Кольори та форми» Олена Данилова

Board Book: Shapes (Bendon Publishing International)

‘Make it easy… Maths and English, Age 3-5’ Paul Broadbent and Lynn Huggins-Cooper

Творчі активності: малюємо веселку акварелями, пальчиковими фарбами, олівцями; викладаємо послідовності (візерунки), використовуючи дерев’яну мозаїку; робимо морозиво з кольорового паперу (основні фігури – круг і трикутник).

Рольова гра: Будуємо замок/будинок/місто тощо. Обігруємо історію Ноя за допомогою ковчега, м’яких чи ґумових іграшок.

Літера: О (шукаємо цілковито круглі предмети вдома й надворі, малюємо пальчиком по розсипаній на столі манці (обома ручками), малюємо палкою на снігу, ліпимо з пластиліну тощо).

Смачна активність: малюємо різні фігурки пальчиками по білих тарілках, кожна з яких покрита шаром джему іншого кольору (сливовий, полуничний, абрикосовий тощо).

План уроків для домашнього навчання трирічок: Моє тіло, Кольори й форми.
План уроків для домашнього навчання трирічок: Моє тіло, Кольори й форми.
План уроків для домашнього навчання трирічок: Моє тіло, Кольори й форми. 


Додатковий перелік красивих англомовних книжок за темами:

1.Paris: A Book of Shapes (Hello, World)

2.My Very First Book of Shapes

3.Numbers Colors Shapes

4.The Magic School Bus: The Journey into the Human Body

5.My First Human Body Book

 • Мої перші в житті вареники й багато думок з приводу
 • Homeschooling – домашнє навчання
 • Домашнє навчання для дворічок
 • "Липкі підлоги хороших мам" і мій баланс встигань та невстигань
 • Чому я купую своїй дитині дерев’яні іграшки

 • Мене звуть Надійка.
  Письменниця і перекладачка,
  пригодошукачка і мандрівниця.
  Закохана дружина і
  щаслива мама.
  Полюю за натхненням
  і з радістю ним ділюся.
  Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
  Нові книжки
  Мітки
  100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Греція, Дім Мрії, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, Хутір Тихий, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори
  Instagram
  Follow
  Підписатися на розсилку
  Visited map

  visited 15 states (6.66%)
  комірка
  студія "ИРІЙ" © 2014