Надійка Гербіш
січня 02 (Вт) 2018, 16:05
Про найкраще в місяці - грудень

Місяць одомашнення і наснаження, місяць-очікування Різдва, місяць-втишення. Місяць велетенської кількості гостей, місяць, коли мені виповнилося 30, коли мама знову поїхала в Кенію, а улюблена з написаних поки книжок стала "Соціальною книжкою року”. Місяць любові, внутрішнього зростання й незмінної радості.

Про найкраще в місяці - грудень

Книжка місяця (доросла) Однозначно – ‘Little Women’ Louisa May Alcott. Я про неї уже стільки писала тут і напишу ще, бо вона – одна з абсолютних маст-рідів. І оскільки Дануся постійно просила їй переказувати (див. нижче), я замовила нам ще й український переклад цієї диво-книжки від "Свічадо”, аби перечитувати з дівчинкою удвох.

Про найкраще в місяці - грудень

Забавка місяця або й цілого року - пальчиковий театр за мотивами "Маленьких жінок" від Rudens_art. Великий "мінус" для мами - дитина говорить майже виключно про нього, просить вистав, прокидається і засинає разом із Мармі, Меґ, Джо, Бет і Емі. А капелюх, до речі, знімний і підходить усім. Зате вечорами дівчинка турботливо перепитувала, чи мама вже прочитала новий розділ книжки й наполягала, щоби неодмінно знайти на то час і переказати все їй. У ролях, ясне діло. Ну ж яка любов-любов-любов!

Книжка місяця (дитяча) Цей Адвентовий місяць ми здебільшого читали про Різдво. У нас добрих два десятка різдвяних книжок, однак цьогоріч я замовила ще три прекрасні новинки від українських видавців, і все – світова класика! "Ослик Марії” (Братське) Данусі особливо припав до душі, і хоч його потрібно було читати по шматочку всі 24 дня Адвенту, дівчинка просила ще і ще, тож ми проковтнули його за три-чотири дні. "Листи Різдвяного діда” (Астролябія) та "Коли приходить Різдво” (Свічадо) теж абсолютно чудові, але для трішки старшого віку.

Поза темою Різдва ми теж читали чимало, і в нашому особистому топі – подарунок Катрусі Міхаліциної, книжка Моріса Сендака "Там, де водяться диковиська” (Читаріум). Це настільки крута книжка як для малюків, так і для їхніх батьків – просто тобі посібник по вихованню! Якщо читати між рядків, то можна помітити, що мама хлопчика дає йому все необхідне для open-ended, self-initiated, imaginary гри, тобто, якраз такої, яка просто життєво необхідна для розвитку уяви й внутрішнього щасливого стержня: костюми для переодягання, книжки й доступ до господарських інструментів; шанування мистецтва юного художника (зверніть увагу на малюнок диковиська, який сотворив Макс, що зайняв почесне місце в передпокої, де його може побачити кожнісінька людина, що завітає до їхнього дому!), свіже повітря (відчинене вікно вночі й відсутність іграшок у дитячій спальні натякають на те, що дитина бавиться деінде), виважене застосування покарань (Макса відправили у ліжко без вечері) й виявлення милості (бо та ж таки вечеря дуже скоро матеріалізувалася на його столі). Про цінність прихованих уроків книжки для дітей можна говорити навіть більше, тож гаряче рекомендую.

Про найкраще в місяці - грудень

 

Про найкраще в місяці - грудень

 

Напій місяця І знову тут не обійшлося без феї Саші Орлової – вона прислала дивовижну каву в зернах, ‘Alpenglow’ (Hot cocoa, cinnamon, and graham cracker), чий опис звучить, наче поезія ("With a flavor reminiscent of chocolate laced with sweet spice, this decadent wintertime coffee uses beans from Guatemala that are roasted to perfection for a hearty and full-bodied cup) з крихітної крамнички на Сієтлівщині, де торгують лише крамом з душею. А коли закінчилася ця кава, ми відкрили ту, що привезли нам улітку чудові французькі друзі із Бордо.

Страва місяця Салат "Цезар”. Давно і ніжно його люблю. Але це, звісно, не враховуючи мигдалевого круасана в КармаКаві й усіх чудових страв Святвечора (особливо куті, печеної риби та грибної юшки!).

Найзатишніша домашня активність місяця Ох, враховуючи Адвент і сірість за вікном, ці активності заповнювали наші домашні будні (окрім роботи, нескінченних прибирань (інакше не буває, коли в хаті дитина) і дрібних суперечок (бо це той вік, коли дитина геть усе хоче робити по-своєму й пристає на запропоноване батьками лише після дуже зрозумілих пояснень і довгих дискусій).Фортепіано в цю сіру зимовість стало одним із найтепліших, найзатишніших, найсвятковіших осердь нашого дому, разом із грубкою, яка палахкотить світлом і жаром; Данусиним книжковим куточком із його чарівними іграшками й постійно вигадуваними й озвучуваними маленькою казкаркою історіями й ніжним трепетом вогника на восковій свічці в улюбленому кованому підсвічнику; і великим сімейним ліжком, де читаються книжки й виплітаються обійми. І все це - так дуже про любов. До речі, фортепіано для нас із Богданкою стало приводом до конкуренції (і чудовою вправою на виявлення любові до іншого через поступки), бо дівчинка встигла "розігратися”, а її мама раптом захотіла відновити свої давні заняття музикою.

Про найкраще в місяці - грудень

 

Про найкраще в місяці - грудень

 

Про найкраще в місяці - грудень

Натхнення місяця
Період вигорання завершився і потроху переріс у період наснаження. І це стало найголовнішим моїм натхненням. А ще – наш мамський клуб, який росте й міцніє.

 

Про найкраще в місяці - грудень

 

Про найкраще в місяці - грудень

 

Про найкраще в місяці - грудень

 

Про найкраще в місяці - грудень


 

Зворушення місяця Якось одна з матусь нашого мамського клубу помітила, як багато в нас непідструганих олівців. Тож наступного разу вона прийшла до нас на домашку зі своєю стругалкою – і підточила всі! Такий маленький-великий вчинок любові. Та й узагалі, цього місяця Бог щедро обдаровував мене подарунками – через рідних, друзів, читачів. То, звісно, був місяць мого ювілею і Різдва, але було й чимало подарунків, дарованих просто так. Найдужче зворушила картина, яку вишила чудова пані з нашої церкви. Ця вишивка дрібним хрестиком – страшенно кропітка робота, а пані Лариса щойно недавно перенесла операції на обох очах по заміні кришталиків! Ігор подарував точнісінько такий букет, як і тоді, коли забирав мене з пологового з маленькою Данусею ("у кафе буде букет, який тобі щось нагадає; то від мене,” - сказав) і книжку, про яку я дуже мріяла, однак жоднісінького разу ні йому, ні комусь іншому не казала! Уперше за кілька років мені дарували не лише зрізані квіти, але й квіти в горщику, і від того ставало якось так дуже домашньо й добре. А ще – неймовірно зворушливі прикраси, ніжні парфуми, затишні кофтинки, хороші книжки, пречудові записники, смачну їжу й напої, мед і посуд, свічку й горнятко з Лондоном (якраз під вихід моєї нової книжки про Гринвіч у ВСЛ, яку я чекаю з нетерпінням), в’язані шкарпетки, ортопедичну подушку, ялинкові прикраси, посуд, гори шоколаду, еко-торби… і якусь неймовірну кількість обіймів і важливих слів. Та оскільки "блаженніше давати, аніж брати”, подарований Данусику акваріум із золотими рибками й дерев’яна годівничка тішили мене саму чи не найдужче. А ще засновниця львівської альтернативної школи "Веселі гарбузенята”пошила Данусі пречудову сумочку з Маленьким Мишенятком із моїх книжок; а бачити, як герої, вигадані тобою, оживають – завжди невимовна радість.

Робочі проекти місяця Грудень був дуже насичений місяцем на роботі й займатися власними проектами поза нею було складно. І все ж написалася перша за довгий час стаття для журналу (і одразу велика), а ще відбулися презентація "Мене звати Мар’ям” у Тернополі (відео можна побачити тут) та зустріч із читачами в школі села Травневе (куди я їздила з Богданою і де дівчинка була взірцем ідеальної поведінки й розчулила мене буквально до сліз, як і слова директора школи про те, що після тієї зустрічі в нього відчуття, наче нарешті настало Різдво), далося кілька важливих інтерв’ю.

Радість місяця Я нарешті починаю почуватися насправді вдома. І мій святковий 30-тий День народження був тому підтвердженням. Лише тепер я так гостро відчула, як сильно мені бракувало усього цього домашнього тепла в колі близьких, усієї цієї турботи й святковості. І як добре, що зараз це у мене знову є.

Покупка місяця Затишний банний халат і "Календар щасливої жінки” від Свічадо.

Про найкраще в місяці - грудень

 

Про найкраще в місяці - грудень

Мамин час на себе
Більше спала, більше їла, більше читала. Одного дня, зробивши дуже багато помилок, аж так, що здавалося, не залишилося жоднісінької сфери, у яку я могла би загорнутися, заховатися, наче у фортецю, щоби сказати: ну хоч тут я молодчина! (хіба рибок і синиць годувала справно), вибігла в "Мамонт” на горіхове молоко з круасаном. Просто тому, що півгодини усамітнення і смачна їжа завжди витягували мене на поверхню із глибинних експедицій занадто інтрузивної інтроспекції.

 

Перемога місяця "Мене звати Мар’ям” – соціальна книжка року!

Про найкраще в місяці - грудень

Досвід місяця Дануся вперше розповідала віршики в церкві – двічі! Ну а я завжди казала всім, що до рукоділля у мене не стоять руки, однак на майстер-класі Юлі Рихліцької виготовила маленьку й наче не надто кепську рожево-білу ялиночку для Богданки із кокосового волокна. А ще відновила заняття музикою (після приблизно двадцятирічної перерви, ха) й почала розівчати "Щедрика” (Carol of the Bells) у рамках власної програми культурної дипломатії))).

 

Про найкраще в місяці - грудень

 

Про найкраще в місяці - грудень

 

Про найкраще в місяці - грудень

 

Про найкраще в місяці - грудень

 

Про найкраще в місяці - грудень

 

Про найкраще в місяці - грудень

 

Про найкраще в місяці - грудень

 

Про найкраще в місяці - грудень

 


 

 

 • Про найкраще в місяці – листопад
 • Найкраще в місяці - серпень
 • Про найкраще в місяці - червень
 • Про найкраще в місяці – квітень
 • Про найкраще в місяці – січень

 • Мене звуть Надійка.
  Письменниця і перекладачка,
  пригодошукачка і мандрівниця.
  Закохана дружина і
  щаслива мама.
  Полюю за натхненням
  і з радістю ним ділюся.
  Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
  Нові книжки
  Мітки
  100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, podcast, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Велика різдвяна книжка, Греція, Дім Мрії, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Слово на перетині, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, домівка, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, Хрущик, Хутір Тихий, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, есеї, карантин, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цінності, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори, історія
  Instagram
  Follow
  Підписатися на розсилку
  Visited map

  visited 15 states (6.66%)
  комірка
  Monastyrski © 2014-2020