Надійка Гербіш
січня 23 (Чт) 2020, 14:03
Про прозорість світу

Не пригадую іншого часу, коли б від такої кількості близьких і далеких людей приходили щоденно, стосами, болісні прохання про молитву чи просто оповіді про смуток. Не знаю, чому так. Не знаю, чому зараз.

Про прозорість світу

Удень (та й часом ночами) ховаюся в кабінеті, наче в мушельці – Диригент уміє так вчасно посилати робочі дедлайни, заякорювати в маленькі, монотонні, рутинні кроки, коли вітер світу стає надто рвучким. 
Вечорами складаю одяг, прасую, і навіть музики не вмикаю – хочеться усамітнення, хочеться слухати, як душа всередині розмовляє собі з Творцем. Виходжу з рідними на прогулянки, розглядаю зірки, п’ю каву, вдихаю морозяне повітря на повні груди, обіймаюся з подругами, читаю Твардовського – і все якось наче пошепки: Бог і душа ведуть собі свої бесіди, не хочеться їм заважати.

Раз у раз чомусь повертаюся думками до – хай, може, надто романтизованого – образу Прекрасної Епохи, інколи розглядаю портрети тодішніх жінок: ніжні, неусміхнені, з таким поглядом тремким, вдумливим. У них уже було чимало чудового: то був час миру, прогресу, впевненості в майбутньому. 
Але не було банального пеніциліну. І при дітородженні помирало так багато жінок. Вони мали театри і страховиків, електрику й розкішну порцеляну, але все це могло так швидко й геть несподівано обірватися. Леткість життя відчувалася гостро – тож не дивно, що вони так сильно вкладалися в те, що зв’язувало їх із майбутнім і тривалим – дітей і мистецтво. 

Цими днями в мене відчуття прозорості світу. Такого безкінечно красивого, такого зболеного. Усередині – вдячність, радість, смуток, довіра, надія, любов. Дуже багато любові.

Мітки: щоденник
 • Будь мені муром, а не щоглою
 • Щоденникове
 • Щоденникове. Про довіру, розбиту вазу, зірки і втрачену безтурботність
 • Про Віру і Невидимого
 • Осіннє світло

 • Мене звуть Надійка.
  Письменниця і перекладачка,
  пригодошукачка і мандрівниця.
  Закохана дружина і
  щаслива мама.
  Полюю за натхненням
  і з радістю ним ділюся.
  Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
  Нові книжки
  Мітки
  100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Греція, Дім Мрії, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, Хутір Тихий, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цінності, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори, історія
  Instagram
  Follow
  Підписатися на розсилку
  Visited map

  visited 15 states (6.66%)
  комірка
  студія "ИРІЙ" © 2014