Надійка Гербіш
липня 24 (Пт) 2020, 18:38
Про мушлі і серце

У кожного – кожної – з нас є свій страх. Маленький чи великий; видимий чи прихований; таємничий чи зрозумілий; набутий чи міцно вкорінений у генетичну пам’ять. Ми носимо свої страхи всередині себе, ховаючи їх від світу. А ховаючи їх, ховаємося з ними й самі. У кожного з нас є своя мушля; ми ніколи не відкриваємо іншим геть усього. Ми завжди трохи на самоті.

Я думаю про цю метафору мушлі – і думаючи так, здається, чую прибій. Наслухаю його, і тепер уже в тій метафорі відчуваю не лише самотність.

Кожна ж мушля оберігає безборонного молюска від болю і загроз. Але навіть тоді, коли його самого – вразливого, тоненького, майже прозорого – уже немає, та броня, той панцир, який він наростив, аби захиститися від свого болю, залишається – і стає важливим будівельним матеріалом або ж просто красивим нагадуванням комусь, хто приходить до великої води втишувати серце і не забуває дивитися під ноги.

 

Про мушлі і серце


Говорю це зараз вам, а океан усередині мене продовжує звучати, а з ним, із його розміреним диханням, продовжують снуватися думки. Тепер я думаю також про те, що нарощення міці як реакція на біль (існуючий чи потенційний) – це не лише про зараз і не лише, зрештою, про захист. Ця реакція на біль, цей опір загрозі – це про майбутнє і про красу. Про тривалість замість швидкоплинності, незагрожену тяглість замість пунктирної лінії незавершених гештальтів історії.

 

Загрози, насправді, ніколи ж не зникають. Поки Камю своїм залишеним поміж сторінок голосом застерігає нас про чуму, яка завжди поруч, мутують також інші віруси, причаюючись десь неподалік. Віруси мутують, кодифікуючи дійсність під себе: нормалізуючи патологію, винаходячи традиції і в такий спосіб маскуючись під справжність, заявляючи про своє начебто пріоритетне право на територію нашої свободи. Хтось називає їх «дияволом в історії», хтось – «ідом», хтось – особливістю людської природи чи психологією натовпу, хтось вигадує конспіративні теорії, називаючи вірусом чи не кожну зміну та реформу.

 

А я просто думаю собі про ту мушлю. Думаю, що кожен мій маленький особистий опір будь-якому з режимів – це не просто про негайний захист. Це не про інстинкт, не про рефлекс і зовсім не про моє сьогодні – не стільки про це все. Як і не про те, що мастять на хліб – чи там на розтятий гострим ножем хрусткий круасан із цукерні на сусідній вулиці.

Натомість про майбутнє – і про кілька атомів твердої реальності нашого завтра, які я – особисто, ви особисто, ми усі, однак особисто – закладаємо вже тепер.

 

Про мушлі і серце

 

Про мушлі і серце

 

Про мушлі і серце

 

Про мушлі і серце

 

Про мушлі і серце


Про мушлі і серце


Про мушлі і серце


Про мушлі і серце

 


Про мушлі і серце


Про мушлі і серце

 

 Усі фото - авторства Анни Золотнюк

 • Нове серце до Різдва
 • Візуальна вразливість дітей
 • Щоденникове. Про довіру, розбиту вазу, зірки і втрачену безтурботність
 • Повернулися
 • Уберегти серце

 • Мене звуть Надійка.
  Письменниця і перекладачка,
  пригодошукачка і мандрівниця.
  Закохана дружина і
  щаслива мама.
  Полюю за натхненням
  і з радістю ним ділюся.
  Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
  Нові книжки
  Мітки
  100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Греція, Дім Мрії, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, домівка, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, Хрущик, Хутір Тихий, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, есеї, карантин, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цінності, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори, історія
  Instagram
  Follow
  Підписатися на розсилку
  Visited map

  visited 15 states (6.66%)
  комірка
  студія "ИРІЙ" © 2014