Надійка Гербіш
червня 23 (Чт) 2016, 09:15
Про океан

Океан – це майже найкраще з того, що трапилося зі мною у Франції. Ну, він точно втрапляє в топ-5: люди, їжа, чари Сент-Емільйону і, так, океан. На п’ятому місці, мабуть, опиниться відчуття свободи в Бордо. Але про нього – згодом.

Про океан

Ті кілька годин абсолютної безтурботності на березі Атлантики настільки перевершили мої очікування, що я вирішила не виймати забуту мушлю з кишені шортів – хай залишиться нагадуванням про чудовий день.

Океани до того мені траплялися двічі. Але пізньої осені й взимку. А тут – перші дні літа, велетенські мушлі, які я збирала для Данусі, лагідні хвилі, в яких так добре було босим ногам, казковий краєвид, знову ж – бездоганно смачна їжа (кіш льорен, канелє, фондан о шоколя), ніжний вітер і цей несамовитий запах.

Про океан

Згодом ми поїхали до Лєрбу – маленького рибацького селища на березі затоки Бассен Даркашон. Тут вирощують устриці – власне, там я вперше їх скуштувала. Ресторанчик розташований на мікроскопічному клаптику пляжу, де безтурботно (знову це слово – там, здається, все ним просякнуте) бавляться діти і дорослі. Поруч – дерев’яний барак, «кабан ди пишир», де устриць збирають і сортують. Дорогою ми зустріли молодого хлопця у вицвілій футболці й закочених догори джинсах, який збирав мушельки устриць у пакети, а згодом він і подавав нам наше замовлення. У затоці ходять човники і пінасси – традиційні човни, які раніше збирали «урожай» устриць, а тепер використовуються для «прогулянок» затокою.

Про океан

Саме селище страшенно зворушливе: маленькі будиночки з мереживними тюлями із корабликами у вікнах, ліниві коти, мушлі на нитці замість дзвіночка, крихітний фонтан, біля якого чоловіки грали петанг (Іра розповіла, що це нетрадиційна для цієї місцевості гра, але, мабуть, її фанати возять з собою ці кульки навіть на відпочинок), квіти у старому рибацькому костюмі і багато троянд. Далі – лише фотографії. Їм завжди вдається промовляти краще, ніж словам. 

 

Про океан

 

Про океан

 

Про океан

 

Про океан

 

Про океан

 

Про океан

 

Про океан

 

Про океан

 

Про океан

 

Про океан

 

Про океан

 

Про океан

 

Про океан

 

Про океан

 

Про океан

 

Про океан

  

Про океан

 

Про океан

 

Про океан

  

Про океан

 

Про океан

 

Про океан

 

Про океан

 

 

 У попередніх серіях - літературна зустріч у Бордо і прогулянка Бержераком. Ну і чарівний Сент-Емільйон.

 • 100 днів літа: 1-13
 • Сент-Емільйон the Beautiful
 • Літературна зустріч у Бордо
 • Про дні, в які несподівано трапилось море
 • Пошуки безтурботності. Ріміні

 • Мене звуть Надійка.
  Письменниця і перекладачка,
  пригодошукачка і мандрівниця.
  Закохана дружина і
  щаслива мама маленької дівчинки.
  Полюю за натхненням
  і з радістю ним ділюся.
  Вірю в дива. Вірю в Ісуса.
  Нові книжки
  Мітки
  100 випадкових фактів, 100днівліта, Bible-based curriculum, free curriculum for preschoolers in Ukrainian, homeschooling, nature study, preschool, rights management, sweet home, travelwithkids, Ukraine, Ігор, Італія, Бог, Богдана, Будапешт, Греція, Збараж, Краків, Лодзь, Німеччина, Польща, Про найкраще в місяці, Різдво, Україна, дворічки, дерев’яні іграшки, дитяча бібліотека, для натхнення, домашнє навчання, дошкільнята, Франкфурт, Франція, діти, надихає, навчання, афіша, безкоштовна навчальна програма, листи, люди, мандрівки, материнство, мої книжки, організація часу, презентації, при надії, підсумки, рекомендую, статті, трирічки, труднощі перекладу, фото, цілі, читанка, щоденник, інтеграція біженців, ілюстратори
  Instagram
  Follow
  Підписатися на розсилку
  Visited map

  visited 15 states (6.66%)
  комірка
  студія "ИРІЙ" © 2014